Maija pasākumi Beverīnas novadā

Laivubrauciens emils vanags 129

Ekskursijas pie novada uzņēmējiem, velobrauciens, jaunsargu sacensības, vasaras vārtu vēršana un laivu pārgājiens – šie ir tikai spilgtākie akcenti no maija pirmās puses Beverīnas novadā. Šogad brīvdabas pasākumu sezona tika atklāta ar īpašu vērienu. Katru brīvo brīdi aizpildīja kāds interesants pasākums, kuru apmeklēja gan vietējie iedzīvotāji, gan viesi no tuvākas un tālākas apkārtnes.

Jau maija pirmajā sestdienā, Baltā galdauta svētkos, trešo gadu pēc kārtas novada iedzīvotājiem bija iespēja paviesoties pie novada uzņēmējiem. Šogad iepazīties varēja ar uzņēmuma SIA “Trikātas piens” darbību un nogaršot tā ekoloģiskos sierus, apskatīt Līga Nature SPA kosmētikas ražotni un dzirdēt saimnieces stāstu par pašu gatavotu kosmētiku, paraudzīties uz Trikātu no skatu torņa saieta namā “Depo”, izkustēties veselības centrā “Bimini”, iepazīt filcēšanas mākslu pie Ingas Loginas un pieredzēt ģimenes stāstu par to, kā top gardēžu sukādes un sīrupi no “Granberry”. Pēc ekskursijas kopā ar folkloras kopu “Stutes” Kauguru kultūras namā tika uzklāts svētku galds ar dažādiem vietējiem labumiem. Baudot muzikanta Sandra Dubova sniegumu un daloties atmiņās par dienā pieredzēto, visi kopā atzīmēja Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienu.

Nākamajā nedēļas nogalē Beverīnas novadā notika vairāki aktīvās atpūtas pasākumi un latviešu tradicionālās kultūras pasākums “Ūsiņdiena”. 10. un 11.maijā, tika aizvadīts neparasts nedēļas nogales piedzīvojums –  festivāls “Kinopedālis”. Piektdien pasākums tika atklāts ar kino nakti, kad durvis vēra pieci pop up kinoteātri, iekārtoti vietās, kuras ikdienā nav atvērtas apmeklētājiem, piemēram, Valmieras drāmas teātra aizskatuve vai televīzijas tornis. Savukārt sestdien ar kopīgu braucienu cauri visai Valmierai starts tika dots velo braucienam, kas reizē ir arī interaktīva spēle, jo līdz ar braukšanas virzienu piespēlē dažādus āķīgus jautājumus. Ikvienam braucējam bija iespēja izvēlēties kādu no trim braucieniem. Puspedālis (25 km) un Dižpedālis (50 km) vedināja iepazīt Beverīnas novadu ar varen skaistu pārbraucienu pa meža takām, gardu pieturvietu Brenguļu alus sētā un absolūti romantisku pārsteigumu vietā, kur Abuls satiekas ar Gauju.

Paralēli velobraucienam sestdien Trikātā notika arī pulkveža Daiņa Turlā sacensības jaunsargiem, kurās vairākas komandas no visas Latvijas sacentās dažādās tematiskajās disciplīnās, kā šķēršļu josla, orientēšanās labirints, stacionārā šaušana un dueļšaušana.

Svētdienas rīts iesākās ar laivu pārgājienu Trikāta-Brenguļi “Jaunie-vecie mērnieku laiki”, kur no Trikātas tilta tiks dots starts vairāk nekā divdesmit laivotājiem un braucējiem ar SUP dēļiem. Laivu brauciens, kas reizē bija arī pārgājiens, ļāva baudīt skaistā Abula upes krastu ainavas ievuziedu smaržās aktīvu un pozitīvu cilvēku lokā. Laivotāji tika sagaidīti Brenguļu alus sētā ar siltu zupu, Smiltenes pūtēju orķestra koncertu un gardām balvām.

Lai pusdienlaikā uzspīdētu saule, Pekas pilskalnā folkloras kopa “Stutes” ar draugiem no Rīgas folkloras kopas “Silavots” svinēja Ūsiņdienu. Daudzinot Ūsiņu, tika dziedātas dziesmas, iets rotaļās, kā arī gatavots Ūsiņlaika tradicionālais ēdiens – pantāgs. Svinības noritējušas godam, jo vasaras vārtu atvēršanu un saules staru siltumu varēja just jau svētdienas pēcpusdienā.

Protams, paldies par skaisto vasaras pasākumu sezonas atklāšanu jāsaka ne tikai folkloras kopai, bet arī uzņēmējiem, kuri atvēra savas durvis novada iedzīvotājiem, Beverīnas jauniešiem, kuri aktīvi palīdzēja svētku radīšanā, tehniskajai komandai, kā arī visiem sponsoriem un atbalstītājiem par sarūpētajām balvām.

Kad vārti ir vaļā, varam doties tālāk! 25.maijā Mūrmuižā tiks atzīmēta 30 gadu jubileja pasākumam “Auto-Moto-Velo”, 8.jūnijā Trikātas pilskalnā notiks Beverīnas novada Dziesmu un deju svētku koncertuzvedums “Lai līgojam, lai svinam” pēc R.Blaumaņa “Skroderdienas Silmačos” motīviem, taču jau 13.jūlijā ikviens tiek aicināts uz Beverīnas novada svētkiem Brenguļos.

Baltā galdauta svētki - http://www.beverinasnovads.lv/index.php/foto-galerijas/3263-balta-galdauta-svetki-2019

Kinopedālis - http://www.beverinasnovads.lv/index.php/foto-galerijas/3295-kinopedalis-2019

Laivu pārgājiens "Trikāta-Brenguļi" - http://www.beverinasnovads.lv/index.php/foto-galerijas/3297-laivu-pargajiens-trikata-brenguli-2019

Informāciju sagatavoja:

Kultūras centra vadītāja Ieva Putniņa