Beverīnas novadā notika trīs vokālie konkursi

Calis2019 vokalais konkurss

Beverīnas novadā, marta beigās un aprīlī, notika trīs vokālie konkursi atšķirīgu vecuma grupu bērniem un jauniešiem, lai veicinātu muzikālo spēju attīstību, uzstāšanās iemaņu un skatuves kultūras pilnveidi, kā arī sekmētu latviešu komponistu dziesmu un latviešu tautasdziesmu apgūšanu.

Pirmais konkurss notika Kauguru kultūras namā 29.martā. Tas bija 5.-9.klašu vecuma grupas jauno vokālistu konkurss “Tīnis 2019”, kurā piedalījās 3 solisti, 2 dueti un 1 kvartets. Galveno Grand Prix balvu ieguva duets no Trikātas pagasta, Elīza Evelīna Pētersone  un  Samanta Sijarki, bet 1. vietu un skatītāju simpātijas balvu ieguva Samanta Kristiāna Cielēna no Kauguru pagasta.

Jau nākamajā nedēļā Brenguļu sākumskolas lielajā zālē notika 1.-4.klašu vecuma bērnu vokālais konkurss “Lakstīgala 2019”, kurā izskanēja 12 priekšnesumi. Galveno Grand Prix balvu ieguva Daiga Mežīte ar Guntara Rača dziesmu “Pieneņpūka”. Skatītāju simpātiju balvu saņēma Ralfs Imants Dumpis ar Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmu “Mafija”.

12.aprīlī Trikātas kultūras namā norisinājās arī mazo vokālistu konkurss “Cālis 2019”, kurā skatītājus ar skanīgām un pavasarīgām dziesmām priecēja 27 dziedātāji. Galveno titulu Beverīnas novada „Cālis 2019” ieguva atraktīvā, piecgadīgā Sofija Žentiņa, izpildot Raimonda Paula dziesmu „Pūpēdis”.

Vecuma grupā līdz 5 gadiem piedalījās 14 bērni, no kuriem 1. vietu žūrija piešķīra Gustavam Pelcim un Liānai Strazdītei. 2. vietas – Evelīnai Spalviņai un Krišam Ivanovam. 3. vieta – Gabriela Alīna Ivanova un Evelīnai Vaļģei. Vecākajā grupā no 6 līdz 7 gadiem piedalījās 13 bērni. 1. vietu ar sirsnīgu un izjustu dziedājumu ieguva Vita Jekuma, dziedot Jakušinas dziesmu „Dziesma par bērniņiem”, 2. vieta – Aleksandrai Piļipovecai, 3. vieta – Beātei Znotiņai, Kārlim Brasam un Zanei Mežītei un Nikijai Kimai Markitānei.

Kopā vokālajos konkursos Beverīnas novadā piedalījās 50 bērni un jaunieši, kas ir deklarēti novadā vai mācās kādā no Beverīnas novada izglītības iestādēm. Katrs mākslinieks saņēma pateicības balvas par dalību pasākumā, kā arī jaunu pieredzi uzstājoties žūrijas un skatītāju priekšā.

Pateicība dalībniekiem, viņu vecākiem un pedagogiem, kas snieguši savu ieguldījumu jauno mākslinieku sagatavošanai! Lai turpinātu muzikālo un sevis prezentēšanas spēju pilnveidi, varam sākt gatavoties jau nākamajam gadam!

Fotogrāfijas no vokālajiem konkursiem: 

Tīnis 2019 - https://ej.uz/1uzg

Lakstīgala 2019 - https://ej.uz/fd39

Cālis 2019 - https://ej.uz/jzah

Fotogrāfiju autore: Marija Melngārša

Informāciju sagatavoja:  Kultūras centra vadītāja Ieva Putniņa