Lieldienas Beverīnas novadā

Lieldienas foto

Šogad Lieldienas tiek svinētas 21. un 22.aprīlī, un arī visos Beverīnas novada pagastos notiks svētku svinēšana.  Svinības notiks 21.aprīlī plkst. 11:00 Mūrmuižas centrā, plkst. 12:00 Trikātas centrā un noslēgsies plkst. 14:00 Brenguļu alus sētā.

Katrā pagastā notiks dažādas svētku lustes gan lieliem, gan maziem kopā ar Lieldienu zaķiem. Rotaļas, danči un pavasara dziesmas. Olu meklēšana, ripināšana un kaujas. Olu parāde un salūts. Trikātā un Brenguļos aicinām piedalīties arī konkursā “Skaistākā olu ligzda”. Lai piedalītos, līdzi jāņem pašu gatavota ligzdiņa, groziņš vai kāds cits trauciņš, kur tiek saliktas savas krāsotās olas.

Ikviens tiek aicināts ņemt līdzi ne tikai lustīgu noskaņojumu, bet arī savas krāsotās Lieldienu olas!

Lieldienas var tikt atzīmētas kā pavasara saulgriežu svētki vai kā Jēzus Kristus Augšāmcelšanās svētki. Pavasara saulgrieži jeb Lielā diena Beverīnas novadā tika atzīmēta jau 21.martā plkst. 06:00 Brenguļu alus sētā, kur kopā ar folkloras kopu “Stutes” tika sagaidīts pirmais pavasara saullēkts.

Informāciju sagatavoja: Kultūras centra vadītāja Ieva Putniņa

Lieldienas 21apr2019 Murmuiza Lieldienas 21apr2019 Trikata Lieldienas 21apr2019 Brenguli