2018.gads noslēdzies ar vairākiem Ziemassvētku pasākumiem

DSC 1250Decembra mēnesis, tuvojoties gada baltākajiem un sirsnīgākajiem svētkiem, kultūras dzīvē aizvadīts ar dažādiem, svētku noskaņu rosinošiem pasākumiem, kuri kopumā padarīja mūsu sirdis gaišākas un labākas. Aktivitātes tika plānotas visām paaudzēm, sākot ar pašiem mazākajiem līdz senioriem.

Mēnesis iesākās ar Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija’ nosvinēto 20 gadu jubilejas pasākumu, spēlējot fragmentus no vairākām lugām, ko teātris iestudējis gadu laikā.

Kauguru kultūras namā ar Artūra Gruzdiņa koncertu tika sveikti un godināti vairāk nekā 20 novada sportisti.

13. decembrī, viena pēc otras, pagastu centros iemirdzējās Ziemassvētku eglītes, kuras rotāja gaišas un siltas gaismiņas. Rotaļīgās noskaņās kopā ar “pelēko zaķi” iesaistījās gan sanākušie bērniem, gan viņu vecāki. Tas nekas, ka ziema vēl zemei nebija dāvājusi balto sagšu, prieks bērnu acīs bija neviltots.

Brenguļos ikvienu priecēja deju uzvedums “Mazā bilžu rāmītī”. Brenguļu vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dzieti” ar sadraudzības kolektīviem izdejoja dejas Imanta Ziedoņa epifāniju pavadījumā, radot mierpilnu svētku sajūtu.

Sporta cienītāji varēja piedalīties sacensības “Brenguļu sporta meistars”  sporta centrā “Kaimiņi’

Ziemassvētku atpūtas vakarā Kauguru pagasta senioriem tika spēlēta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Džentlmenis ar pannu”. Ar savām dziesmām priecēja Lodes kultūras nama vīru ansamblis.

Otrajos Ziemassvētkos novada pirmsskolas bērnus visos novada kultūras namos gaidīja Ziemassvētku vecītis ar dažādiem pasaku tēliem. Svētku gaisotnē par jautrām dejām, rotaļām, skanīgām dziesmām, bērnu un vecāku iesaistīšanos rotaļās un dzejolīšu skaitīšanu Ziemassvētku vecītim priecājās ikviens. Īpašs prieks bērniem bija par saņemtajām saldumu paciņām.

Trikātas kultūras namā Vecgada atpūtas vakarā, skanot liriskām Ziemassvētku dziesmām dueta “Mediante” izpildījumā, īpaši gaidīti bija seniori, kā arī pārējie interesenti. Vakars bija piepildīts ar daudzveidīgām aktivitātēm – varēja vērot Trikātas amatierteātra sniegumu, ļauties dejām grupas “Alianse” mūzikas ritmos un piedalīties vakara vadītāja organizētajās aktivitātēs.

Noslēdzot 2018.gadu, Brenguļos notika krāšņa Jaungada balle ar grupu "Kantoris 04".

Svētku laiks tika aizvadīts gaišās lampiņu gaismās un skaistās ziemas noskaņās. Lai aizvadīto svētku miers, gaisma un mīlestība mājo ikvienā sirdī katra ģimenē un dod gaismu arī šajā gadā!

Informāciju sagatavoja:

Trikātas kultūras nama vadītāja Sarmīte Kanašniece