Lāčplēša dienas ietvaros Beverīnas novadā norisināsies vairāki pasākumi

Novembra2018 pasakumi

Lāčplēša diena ir kopīgiem spēkiem gūta uzvaras piemiņas diena tālajā 1919. gada 11. novembrī ne tikai pār pretinieku, bet arī pār neticību saviem spēkiem, neticību savas valsts nākotnei un neatkarībai. Par godu šim notikumam arī šogad Beverīnas novadā norisināsies pasākumi, kas veltīti Lāčplēša dienai.

Pēc Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā romāna motīviem tiks rādīta Latvijas simtgades filma "Bille" Brenguļu kultūras namā un Trikātas saieta namā “Depo”. Pēc filmas noskatīšanās Brenguļos notiks radošās darbnīcas, bet pēc tam dosimies izgaismot tiltu.

Savukārt Trikātā pasākumu sāksim ar lāpu gājienu. Šajā Gaismas ceļā dosimies no Trikātas centra uz Trikātas kapiem. Pēc gājiena dosimies iedegt Gaismu arī pie senās Tālavas ķēniņa Tālivalža pieminekļa.

Kopš 11.novembra Beverīnas novadā jau būs divas vietas, Kauguru un Trikātas kapi, kur Lāčplēša dienā tauta varēs sanākt kopā, lai aizdegtu svecītes par Latvijas brīvības cīņās kritušajiem Lāčplēša Kara ordeņu kavalieriem, jo arī Kauguru kapos tika uzstādīta stēla, kurā ir iegravēti 6 varoņu vārdi. Tā tiks atklāta 11.novembrī – Lāčplēša dienā, tādēļ aicinām ikvienu doties uz Kauguriem, kur, pirms stēlas atklāšanas, notiks lāpu gājiens. Pēc tam kultūras namā norisināsies dzejas lasījumi ar muzikālo pavadījumu.

Aicinām katram līdzi paņemt lāpu vai svecīti (nepieciešamības gadījumā tās tiks arī nodrošinātas), lai dotos lāpu gājienā Kauguros un Trikātā vai izgaismotu Brenguļu tiltu. Ieeja bez maksas visos pasākumos un to aktivitātēs!

Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša