Stādām savu nākotni – katram savu Laimes koku!

bn laimeskoki

Atsaucoties Lielās talkas organizatoriem un globālo talku organizētāju apvienībai „Let’s Do It! World” aicinājumam, 15.septembrī Pasaules lielā talka notika arī Abula dabas takā.

Talkošana Jaunzēlandē sākās plkst. 10:00 no rīta pēc vietējā laikā un sekojot Saulei visas dienas garumā, tā pārklāja visas 24 laika joslas un noslēdzās Havaju salās. Plkst. 10:00 arī Brenguļos, pie sporta centra “Kaimiņi”, pulcējās Beverīnas novada pašvaldības darbinieki un citi interesenti, lai kopīgi dotos pa Abula dabas taku. 11 km garumā tika zāģēti kritušie un nokaltušie koki, pļauta zāle, lasīti atkritumi un padarīta pieejamāka marķētā dabas taka.

Par godu Latvijas simtgadei talkas dalībnieki, vietā, kur Abuls ietek Gaujā, iestādīja Beverīnas novada laimes kokus – ozolu un liepu. Koki tika stādīti ar LVM Strenču kokaudzētavas un Beverīnas novada pašvaldības atbalstu.

Abula dabas taka ved caur Abula kreisā krasta mežiem, klajumiem un arī muižu apbūvēm. No Brenguļiem gar pašu Abula upi var aiziet līdz ietekai Gaujā, tā iepazīstot, cik dažādi ir šīs upes krasti. Atceļā maršruts ved caur divām senām vietējām muižām – Jaunbrenguļu un Vecbrenguļu. Abas muižas savos ziedu laikos te ir pulcējušas vairākus ievērojamus cilvēkus, piemēram, ornitologu Nikolaju fon Tranzē, soļotāju Jāni Daliņu, diplomātisko sūtni Edgaru Krieviņu un vēl daudzus citus. Dabā taka marķēta ar zili baltu marķējumu.

Fotogrāfija no 2018.gada septembra fotoarhīva

Informāciju sagatavoja: Kultūras centra vadītāja Ieva Putniņa