Latvijas simtgades filma “Baltu ciltis” brīvdabas kino, Brenguļos un Trikātā

Baltu ciltis brenguli Baltu ciltis Trikata

Šī gada 20. un 28. jūlija vakaros Brenguļos un Trikātā ikvienam bez maksas būs iespēja noskatīties vienu no Latvijas simtgades filmām “Baltu ciltis”.

„Baltu ciltis“ ir populārzinātniska dokumentālā filma ar vēsturiskās “realitātes” inscenējumiem un krāšņām animētām epizodēm. Tā vēsta par 13. gadsimta baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu nāciju. Filmas galvenais varonis, tirgotājs Larss no Gotlandes, apceļo zemes, ko apdzīvo kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši un žemaiši, kas tobrīd sasnieguši savu augstāko attīstības pakāpi. Vēsturiskas rekonstrukcijas un inscenējumi, datoranimācija un zinātnisko ekspertu aizkadra teksts ļaus ieskatīties Baltijas reģiona seno tautu, Eiropas pēdējo pagānu dzīvē – ko viņi darīja, kam ticēja un kas viņus darīja stiprus? Režisors ir Raitis Ābele un Lauris Ābele.

Atbilstoši laikapstākļiem filma tiks demonstrēta 20.jūlijā plkst. 22:00 Brenguļos, pie sporta centra „Kaimiņi“ vai Brenguļu sākumskolas lielajā zālē, kā arī 28.jūlijā plkst. 22:00 Trikātā, pie Saieta nama „Depo“ vai Saieta nama „Depo“ telpās.

Filmas treileris: https://vimeo.com/266484601

Informāciju no avotiem sagatavoja:

Beverīnas novada Kultūras centra vadītāja Ieva Putniņa