Laivu pārgājiens Trikāta-Brenguļi „Gulbīt, gulbīt, kustini spārniņus, aiznes mani uz Brenguļiem”

Laivu pargajiens foto

Pulciniet domubiedrus, skatieties latviešu filmas, vienojaties par komandas nosaukumu, atbilstošu noformējumu un gatavojaties laivu braucienam, kas vedīs pa upi Abuls no Trikātas līdz Brenguļu alus sētai.

13.maijā pie sporta centra „Kaimiņi” Brenguļos un pie Trikātas tilta no plkst. 08:30 norisināsies reģistrēšanās un laivas numura izloze. Dalībnieki, kas ierodas ar automašīnu, reģistrējas Brenguļos. Pēc reģistrēšanās būs iespējams nokļūt Trikātā arī ar autobusu bez maksas. Autobuss aties no stāvlaukuma plkst. 09:30.

 Laivu brauciens atklās Beverīnas novada upes Abuls krastu pavasara burvību, ļaujot baudīt aktīvu un veselīgu atpūtu pozitīviem un harmoniskiem cilvēkiem, ainavu vērotājiem un asprātīgiem tērpu meistariem. „Sprīdītis”, „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, „Svingeri”, „Emīla nedarbi”, „Zāģeri”, „Vella kalpi”, „Mans draugs nenopietns cilvēks” un vēl daudzas citas latviešu filmas ir bagātas ar spilgtiem tēliem, amizantiem piedzīvojumiem un leģendārām domu pērlēm. Turpinot Latvijas simtgades tematiku, šogad laivu pārgājiena galvenais vadmotīvs komandu, tērpu un noformējuma izvēlē ir latviešu filmas.

Dalībniekus sagaida laivu pārgājiens pa Abula upi, dažādi uzdevumi un aktivitātes, muzikāli priekšnesumi, kā arī iestiprināšanās ar siltu zupu, tēju un saldām uzkodām.

Laivu pārgājiena noslēgums būs Brenguļu alus sētā, kur laikā no plkst. 12:00 līdz 16:00 tiks sagaidīti aktīvie laivotāji. Sporta klases dalībniekus apbalvos pēc veiktās distances laika, taču tautas klases dalībnieki tiks apbalvoti pēc komandas un peldlīdzekļa oriģinalitātes, ekipāžas atraktivitātes un skatītāju simpātijām.

13.maijā plkst. 10:00 starts no Dutkas tilta tiks dots laivotājiem sporta klasē, kur maršruts ir Dutkas tilts-Trikātas tilts-Brenguļu alus sēta-Abula ieteka Gaujā.

Dalības maksa par vienu laivu pasākumā ir 5.00 EUR. Vairākas laivu nomas “Laivu pārgājiena Trikāta-Brenguļi” dalībniekiem piedāvā īpašas cenas pilnai laivu nomas komplektācijai:

  • divvietīga parastā laiva 25.00 EUR (Jānis tālr. 28388956),
  • divvietīgas smailes 25.00 EUR (Baiļi (tālr. 2924119), Žagarkalns (Mārtiņš tālr. 26170074), FF Laivas (Māris tālr. 27852852), Baudam dabu (tālr. 28141915), Laivuire.lv (Aigars tālr. 27594939), Mučas (Oksana tālr. 29211634), Čiekurlaivas (Igors 29489576)),
  • trīsvietīgas smailes 25.00 EUR (FF Laivas (Māris tālr. 27852852), ), Laivuire.lv (Aigars tālr. 27594939), Mučas (Oksana tālr. 29211634),
  • divvietīgas piepūšamās laivas 25.00 EUR,
  • četrvietīgas piepūšamās laivas 30.00 EUR,
  • deviņvietīgas piepūšamās laivas 60.00 EUR Mučas (Oksana tālr. 29211634).

Laivu pārgājienu organizē Beverīnas novada pašvaldība, bet atbalsta laivu nomas – „Trikātas laivas”, „Baiļi”, „Žagarkalns”, „FF laivas”, „Baudam dabu”, „Laivuire.lv”, „Čiekurlaivas”, „Mučas”, Brenguļu alus darītava, aktīvās atpūtas bāze „Baiļi”, SIA „R Chocolate”, kempings “Jaunarāji”, biedrība “Beverīnas amatnieki”.

            Vairāk informācija par pasākumu, nolikums un pieteikšanās e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa tālr. 25421116 (Ieva).

Fotogrāfija no Beverīnas novada pašvaldības fotoarhīva

Informāciju sagatavoja: Kultūras centra vadītāja Ieva Putniņa