Lieldienas Beverīnas novadā

Lieldienas raksts

Šogad Lieldienas visā pasaulē tiek svinētas pašā aprīļa sākumā, un arī visos Beverīnas novada pagastos notiks svētku svinēšana. Svinības sāksies 1.aprīlī plkst. 11:00 pie saieta nama „Depo”, turpināsies plkst. 12:00 Mūrmuižas centrā, bet noslēgsies ar pasākumu plkst. 13:00 Brenguļu alus sētā.

Trikātas pagastā svētki tiks svinēti kopā ar Lieldienu zaķiem, dejojot, dziedot un ejot rotaļās. Būs iespēja piedalīties olu parādē un veidot kopīgu olu salūtu. Pēc aktīvajām rotaļām plkst. 12:00 ikvienam būs iespēja noskatīties Trikātas amatierteātra izrādi bērniem „Pelīte Melīte” Trikātas kultūras namā. Mūrmuižas centrā notiks muzikāli rotaļīgs pasākums visai ģimenei „Kā Nebēdne meitene un Garausis  Lieldienas sagaidīja”. Savukārt Brenguļu alus sētā notiks Lieldienu zaķu lustes ar  rotaļām un dančiem gan lieliem, gan maziem, olu meklēšana, ripināšana un kaujas, olu parāde un salūts, kā arī šūpošanās, tējas dzeršana un radoša darbošanās kopā ar Beverīnas amatniekiem. Šogad ikviens tiek aicināts piedalīties jaunā konkursā Brenguļos „Skaistākā olu ligzda”. Lai piedalītos, līdzi jāņem pašu gatavota ligzdiņa, groziņš vai kāds cits trauciņš. kur tiek saliktas krāsotās olas.

Arī šogad Latvijas simtgades svinības bagātinās ZAAO vides iniciatīvas „100 darbi Latvijai” vēstnešu ceļojums pa novadu svētkiem. Pirmā ciemošanās vieta – 1.aprīlī Lieldienu pasākumā Brenguļos, Beverīnas novadā. Laikā no plkst.13:00 līdz 16:00 vēstneši informēs par 100 labajiem vides darbiem Latvijai un piedāvās asināt prātu vides jautājumos. Visi erudīcijas spēles dalībnieki arī šogad balvā saņems īpašu sēklu paciņu un piedalīsies izlozē par Tallink jūras ceļojumu uz Stokholmu 4 personām.

Uz visiem Lieldienu pasākumiem ikviens tiek aicināts ņemt līdzi ne tikai lustīgu noskaņojumu, bet arī savas krāsotās olas!

Lieldienas var tikt atzīmētas kā pavasara saulgriežu svētki vai kā Jēzus Kristus Augšāmcelšanās svētki. Pavasara saulgrieži jeb Lielā diena Beverīnas novadā tika atzīmēta jau 21.martā plkst. 06:00 Brenguļu alus sētā, kur kopā ar folkloras kopu “Stutes” tika sagaidīts pirmais pavasara saullēkts.

Foto: Beverīnas novada pašvaldības fotoarhīvs

Beverīnas novada pašvaldības Kultūras centra vadītāja Ieva Putniņa

Informāciju par vides iniciatīvu sagatavoja:

„100 darbi Latvijai” koordinatore Līga Ivanova

 

Lieldienas Trikata1apr2018 Lieldienas Murmuiza 1apr2018 Lieldienas labots ml