Beverīnas novadā notika trīs semināri par tomātu audzēšanu

AizvadIti tomatu Seminari BN

Jau martā ir jāsāk sēt tomātus, lai maijā tos varētu pārstādīt siltumnīcās un vasarā baudīt gardos to augļus. Lai akcentētu pašu audzēto dārzeņu biežāku lietošanu uzturā un atvieglotu to audzēšanu mājas apstākļos, februārī un martā, sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības Entuziastu klubu “Tomāts”, Beverīnas novadā norisinājās semināri par tomātu tēmu.

Kopumā trīs semināros Mūrmuižas Tautas universitātē, Brenguļu bibliotēkā un Trikātas Saieta namā “Depo” tika pārrunāta ne tikai zinātniska, bet arī pieredzē gūtas zināšanas par tomātu audzēšanu, ko ikviens var izmantot jau šajā sējas gadā. Kopā ar Valdi Pūliņu no Talsiem, Jāni Andersonu no Mālpils un Natāliju Zeltiņu no Brenguļiem tika aplūkotas tēmas par augsnes un sēklu sagatavošanu, dezinficēšanu, uzlabošanu, stādu audzēšanu un pārpiķēšanu, mēslojumiem, stādu izstādi siltumnīcā, to aprūpi un dziedniecību sezonas laikā, kā arī aktuālākās tomātu šķirnes un to īpatnības.

Nodarbības bija atvērtas ikvienam interesentam un kopā tās apmeklēji vairāki desmiti interesentu. Katrā tikšanās reizēs bija iespējams iegādāties arī kolekcionāru tomātu sēklas plašā klāstā, kuru iegūtos augļus ar pašiem kolekcionāriem varēs apspriest vasaras noslēgumā, 1.septembrī, Tomātu svētkos, kas notiks Brenguļos.

tomatu seminari 1 tomatu seminari 2

Fotogrāfijas no Kultūras centra fotoarhīva

Beverīnas novada pašvaldības Kultūras centra vadītāja Ieva Putniņa