Pārmaiņas jaunatnes jomā Beverīnā

Ir jāsāk jauna ēra Beverīnas novadā darbam ar jaunatni! – tiek izdarīts secinājums veiktajās izpētēs, aptaujās un diskusijās ar pašvaldības pārstāvjiem un pašiem jauniešiem. Tas, kas īstenots līdz šim, diemžēl nav attaisnojis cerības. Tātad, ko darīt citādāk?

Pēc jaunākajām tendencēm jaunatnes lietās arī Beverīnas novadā darbs ar jauniešiem turpmāk tiks organizēts mobili. Tas nozīmē, ka jaunatnes lietu speciālists nesēdēs un negaidīs jauniešus nākam uz centru, bet pats dosies pie jauniešiem tos satikt Brenguļu, Kauguru un Trikātas pagastos. Tāpat kopā ar novada jauniešiem speciālists dosies pieredzes braucienos ārpus novada. Turpmāk jaunatnes lietu speciālists strādās kā koordinators, kas, galvenokārt, uzklausīs pašu jauniešu idejas un palīdzēs tās īstenot, rodot nepieciešamos kontaktus un iespēju satikties ar vajadzīgajiem cilvēkiem. Speciālists informēs, konsultēs un iedvesmos. Jauniešiem tiks piedāvātas dažādas apmācības un pasākumi, kuros būs iespēja iepazīties un sadarboties ar citiem aktīviem Latvijas jauniešiem, neformālā veidā paskatīties uz lietām “ārpus ierastajiem rāmjiem”, kā arī saprast, ka būt brīvprātīgajam ir stilīgi un pat politika patiesībā ir diezgan saistoša.

Jaunatnes lietu speciālists būs atvērts un tiksies ar jebkuru jaunieti no 13 līdz 25 gadu vecumam, kam ir kāda ideja, vēlme, vajadzība, interese vai pat sāpe. Kopā ar līdzīgi domājošiem jauniešiem meklēsim iespēju risināt problēmas un īstenot savas idejas. Iedvesmosimies no citu novadu un pilsētu jauniešu veiksmes stāstiem, meklēsim finansējumu savām vēlmēm! Varbūt kopā organizēsim deju kursus? Bet varbūt kūku cepšanas meistarklasi? Tā vietā, lai piedāvātu ārpus skolas brīvā laika pavadīšanas pulciņus, speciālists kopā ar jauniešiem mēģinās atklāt plašo jaunatnes iespēju pasauli – mācīsimies vēlēties, to noformulēt un īstenot. Tādā veidā jaunieši veicinās savu personīgo izaugsmi, apzināsies atbildību un darbu, kas jāiegulda, lai kaut ko sasniegtu un sajutīs gandarījumu, kad mērķis tiks īstenots pašu spēkiem.

Tikšanās vieta? Visdažādākās! Citreiz tā būs bibliotēka, citreiz – jauniešu centrs, autobusa pietura vai garāžas jumts. Galvenais, lai būtu radoša un piemērota atmosfēra konkrētajai sarunai, par to kopīgi vienojoties. Jauniešiem ir jāsaprot, ka „jaunatnes lietas” – tā nav skola, tās nav mājas, tās ir lietas par un ap viņiem pašiem – jauniešiem. Tā ir neformālā izglītība. Un jaunatnes lietu speciālists ir jauniešu draugs, kas palīdz, iedvesmo un motivē.

Turpmāk jaunatnes lietu speciālists jauniešiem būs pieejams:

1) otrdienās plkst. 15:00-17:00 Trikātas jauniešu centrā,

2) trešdienās plkst. 15:00-17:00 Brenguļu sporta centrā “Kaimiņi”,

3) ceturtdienās plkst. 15:00-17:00 Kauguru bibliotēkas telpās.

Citos laikos un vietās, iepriekš vienojoties, zvanot uz tālr. 26412130 vai sūtot ziņas mobilajā lietotnē WhatsApp.

Informāciju sagatavoja:

Jaunatnes lietu speciāliste Marika Daļecka

(e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; tālr. 26412130)