Beverīnas novads un vēl 6 Latvijas pašvaldības iesaistījušās Eiropas projektā, lai stiprinātu darbu ar jaunatni savā novadā

1.apmacibas kopbilde2

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA), turpinot pagājušajā gadā uzsākto stratēģiskās partnerības projektu „Europe Goes Local: Supporting Youth Work in Municipal Level”, ir uzsākusi īstenot starptautiskas apmācības 4 modeļu ietvaros, iesaistot tajās septiņas Latvijas pašvaldības: Liepājas pilsētas, Viļānu, Beverīnas, Vecumnieku, Valkas, Jēkabpils un Salacgrīvas novadu pašvaldības.

Tā kā atsaucība no pašvaldībām iesaistīties projektā jau otro gadu bija liela, arī šogad JSPA organizēs konferenci, uz kuru aicinās visu Latvijas pašvaldību pārstāvjus, kas ikdienā īsteno jaunatnes politiku. Plānotais pasākuma laiks – maijs.

Projekta „Europe Goes Local: Supporting Youth Work in Municipal Level” mērķis ir sniegt atbalstu darba ar jaunatni pašvaldībās stiprināšanai, attīstīšanai un pilnveidošanai. Projekta laikā katra no iesaistītajām pašvaldībām saņems individuālu atbalstu, kā arī iespēju papildināt savas zināšanas par darbu ar jaunatni starptautiskā dimensijā. Dalībnieki piedalīsies starptautiskā konferencē Portugālē, izzinās mobilā darba ar jaunatni iespējas, kā arī stiprinās savas zināšanas par lobiju darbā ar jaunatni.

Pirmā moduļa apmācības par jaunatnes politikas plānošanu un sasaisti ar citām politikas jomām ir jau notikušas no 28. februāra līdz 2. martam.

“Lielākie ieguvumi pēc apmācībām: iedvesma, jaunas idejas, pārliecība, ka lielāko daļu ideju tiešām var realizēt! Tajā pašā laikā ir atrasts arī fokuss, uz ko ir jāstrādā vispirms, kas varētu būt arī katalizators pārējo ideju realizācijai. Mūsu gadījumā tā ir komunikācijas uzlabošana ar mūsu novada jauniešiem,” pirmajās pārdomās pēc apmācībām dalās Ilze Ozola, Beverīnas novada jaunatnes lietu speciāliste.

Beverīnas novads šajā ilgtermiņa projektā vēlējās iesaistīties, jo jaunatnes joma līdz šim darbojusies: “kā “klibs zirgs”, kaut arī Beverīnas novada pašvaldība vienmēr ir atbalstījusi jaunatnes jomu. Ir izveidoti divi jauniešu centri, piešķirts budžets, vienmēr arī bijusi ieplānota darba vieta jaunatnes lietu speciālistam. Iesaistoties projektā, vēlamies uzzināt, kā uzlabot darbu ar jauniešiem. Jaunieši ir mūsu nākotne. Apzināmies – cik daudz viņos ieguldīsim, tāda arī būs mūsu nākotne,” teic I. Ozola.

Šis ir jau otrais gads, kad JSPA īsteno stratēģiskās partnerības projektu „Europe Goes Local: Supporting Youth Work in Municipal Level”. 2017. gadā šī projekta ietvaros atbalsts tika sniegts citām septiņām Latvijas pašvaldībām - Auces novadam, Brocēnu novadam, Dundagas novadam, Kocēnu novadam, Limbažu novadam, Saulkrastu novadam un Valmieras pilsētai.

Minētais stratēģiskās partnerības projekts ilgs līdz 2019. gada pavasarim. JSPA turpinās iesākto darbu, iesaistot aktivitātēs vēl vairāk pašvaldības un jaunatnes jomas ekspertu, lai celtu darba ar jaunatni kvalitāti pašvaldībās

Papildu informācijai:

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Komunikācijas daļas vecākā referente

Kintija Bulava (tālr.: 67356247, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. )