Jauktajam korim “Trikāta” labi rezultāti skatē!

Trikatas koris skate26mar2017

Gatavojoties XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, 2017. gada martā un aprīlī notiek Latvijas koru skates. Latvijas koru skates rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar novadu un pilsētu pašvaldībām, un koru apriņķu virsdiriģentiem. 26. martā, Valmieras 5. vidusskolas zālē notika Valmieras un Valkas koru apriņķa skate.

Tajā ar trīs dziesmām piedalījās arī Beverīnas novada jauktais koris “Trikāta”. Žūrijai noklausoties dziesmas - Karoga dziesma, Gaismiņa ausa, saulete lēce un Birzem rotāts, novada koris A grupā ieguva 2.pakāpi ar 38.67 punktiem (diriģents Ēriks Derums).

Koriem skatēs jādzied trīs dziesmas – divas izlozes un viens izvēles skaņdarbs. Valmieras skati vērtēja žūrija trīs kora mūzikas ekspertu sastāvā.  Diriģenti - Jānis Baltiņš, Aira Birziņa un komponists Uģis Prauliņš. Žūrija atzina, ka šajā apriņķī ir ļoti augsta kora mūzikas kultūra. Visi kolektīvi - gan A gan B grupās saņēma tikai I un II pakāpes novērtējumus.

Informācijas avoti: www.lnkc.gov.lv

Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša