Mūrmuižā viesosies Latvijā atpazīstama profesore!

Pagastmaja Liesmai

Mūrmuižas Tautas universitāti (MTU) 20.gadsimta sākumā dibināja Pauls Pētersons un Zenta Mauriņa. Atjaunotā universitāte darbojas jau 29.mācību gadu. Tematiskās lekcijas var klausīties jebkurš interesents katra mēneša pirmajā sestdienā.

Katrai latviešu ornamenta zīmei ir maģiska nozīme. Zīmes un simboli ir viena no senākajām informācijas nodošanas fomām. Lai stāstītu par tām, nākamajā gada 4. nodarbībā pie mums viesosies

Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore, literatūrzinātniece un valodniece Janīna Kursīte-Pakule ar sarunas tēmu “Kas ieslēpts ornamenta zīmēs?”. Šajā nodarbībā MTU apmeklētājiem būs arī iespējams klausīties tēmu “Muzejs mūsdienu sabiedrībā”, ko pasniegs Baltijas muzeoloģijas veicināšanas biedrības valdes priekšsēdētāja Una Sedleniece. Nodarbība notiks Mūrmuižā, “Pagastmājā” (Beverīnas novads), 7.janvārī plkst. 14:00!

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Marija Melngārša