Mūrmuižā viesojās pārstāvji no Giterslo apriņķa

Giterslo viesi8sept

Saistībā ar Valmieras un Giterslo 25 sadraudzības jubileju, 8.septembrī pie Beverīnas novada brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem viesojās trīs pārstāvji no Giterslo. Beverīnas novada pašvaldību pārstāvēja izpilddirektore Egita Biša, kā arī darba drošības speciālists Vidars Vilmuts un pārstāvji no novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas.

Ierodoties vizītē uz novadu, vācu viesi bija ieinteresēti ne tikai diskutēt par attīstību un aktualitātēm brīvprātīgo ugunsdzēsēju nozarē, bet arī apskatīt mūsu ugunsdzēsēju automašīnu un uzlabot sadarbību nākotnē. No sākuma viesi tika iepazīstināti ar brīvprātīgiem ugundzēsēju darba specifiku novadā.

Viesi atzina, ka “brīvprātīgiem samaksājot par izsaukumu un nodrošinot dzīvības aprošināšanu pret nelaimes gadījumiem, ir laba ideja un bāze ar ko varētu piesaistīt brīvprātīgos, jo mēs zinām, ka Latvijā nepastāv likums, kas regulētu brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustību no finansiālā viedokļa”. Kad notiks kopējās sapulcēs viesi aicināja pastāstīt citiem par mūsu pieredzi un attīstību citiem novadiem, ko tieši mēs darām brīvprātīgo ugunsdzēsēju labā.

Pārstāvji no Giterslo pēc tam devās nelielā vizītē arī pie citu novadu brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem – Ēveles, Burtnieku, Ipiķu, Naukšēnu un Dikļu.

Tās pašas dienas rītā Giterslo apriņķa landrāts Svens Georgs Adenauera kungs kopā ar Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Māri Zvirbuli un citiem viesiem devās sēņot pa mežu. Šāda laika pavadīšanu viņi uzskatīja par ļoti ekskluzīvu procesu.

Sestdien, 9.septembrī notika Valmieras rajona BUB kopsapulce kopā ar vācu kolēģiem, kur piedalījās arī Sergejs Melngāršs kā pārstāvis no Beverīnas novada brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem. Šajā tikšanās reizē pārrunāja par palīdzību 25 gadu garumā, par mērķiem, turpmāko sadarbību nākotnē un finansiālu atbalstu.

Fotogrāfijā no kreisās: Vilnis Lezdiņš, Klemens Karvegers, Rolfs Folkmans, Udo Huhtmans, Arturs Rudzītis, Emīls Kaužēns, Egīls Kaužēns, Egita Biša, Jānis Furmanis, Vidars Vilmuts un Ansis Niedrīte.

 gitersloviesi17n  gitersloviesi18n

Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša