Pārskats par „Beverīnas novada pašvaldības integrētās attīstības programmas 2019.-2024.gadam 1.redakcijas” publisko apspriešanu, t.sk. sabiedriskās apspriešanas sanāksmēm

IAP parskats

Beverīnas novada pašvaldības dome informē, ka ir noslēgusies Beverīnas novada pašvaldības integrētās attīstības programmas 2019.-2024.gadam 1.redakcijas publiskā apspriešana, kas norisinājās laika posmā no šī gada 07.maija līdz 14.jūnijam (ieskaitot), t.sk. sabiedriskās apspriešanas sanāksmes.

 Informācija par publisko apspriešanu tika publicēta www.beverinasnovads.lv un pašvaldības sociālajos kontos, kā arī pagastos tika izvietoti informējoši plakāti. Ar izstrādāto Attīstības programmas 1.redakciju laika posmā no šī gada 07.maija līdz 14.jūnijam (ieskaitot) ikvienam interesentam bija iespējams iepazīties visu pagastu pašvaldības ēkās to darba laikos, kā arī elektroniskā veidā www.beverinasnovads.lv  un https://geolatvija.lv.

Komentārus par Attīstības programmas 1.redakciju iedzīvotājiem bija iespējams sniegt, aizpildot pie Attīstības programmas 1.redakcijas izvietoto drukāto aptaujas veidlapu vai elektroniski pieejamo aptaujas veidlapu pašvaldības mājas lapā, sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., apmeklējot sabiedriskās apspriešanas sanāksmes vai izmantojot citas piedāvātās iespējas.

Publiskās apspriešanas ietvaros katrā pagastā norisinājās arī Attīstības programmas 1.redakcijas sabiedriskās apspriešanas sanāksmes, uz kurām tika aicināts ikviens Beverīnas novada iedzīvotājs un interesents. Kopumā sanāksmēs piedalījās 10 interesenti:

 - 20.maijā: Brenguļu pagastā (5 apmeklētāji);

 - 21.maijā Kauguru pagastā (5 apmeklētāji);

 - 22.maijā Trikātas pagastā neieradās neviens apmeklētājs.

Sabiedriskās apspriešanas sanāksmēs dokumenta izstrādātāja Cilda Purgale sniedza klātesošajiem prezentāciju par Attīstības programmas 1.redakcijas izstrādes gaitu, iepazīstināja ar tajā ietvertajām sadaļām – Pašreizējās situācijas aprakstu, Stratēģisko daļu, Rīcību un Investīciju plānu, programmas Īstenošanas un uzraudzības kārtību, papildus informējot, ka sadaļa par Sabiedrības iesaistes pasākumiem tiks pabeigta pēc publiskās apspriešanas gaitā izteiktajiem priekšlikumiem.

 Sanāksmēs tika pārskatīti arī plānotie pasākumi, kas ir iekļauti Attīstības programmas 1.redakcijā, skaidrota Attīstības programmas būtība un tās sasaiste ar pašvaldības budžetu, diskusiju ietvaros sniegtas atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem.

Četru nedēļu laikā iedzīvotāju sniegtie komentāri par Attīstības programmas 1.redakciju tika izvērtēti 2019.gada 27.jūnija apvienotajā Finanšu un attīstības un Sociālo, izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas  sēdē un ir apkopoti tabulā (Saskaņā ar Ministru kabineta 2009.gada 25.augusta noteikumu Nr.970 “Sabiedrības līdzdalības kārtība attīstības plānošanas procesā” pielikumu Nr.2).

Liels paldies iedzīvotājiem par līdzdarbošanos un atsaucību Attīstības plānošanas dokumenta izstrādē!

 Sabiedrības iebildumi un priekšlikumi par attīstības plānošanas dokumentu (Sabiedriskās apspriešanas sanāksmēs) - PIELIKUMĀ

Informāciju sagatavoja:

Attīstības programmas izstrādātāja Cilda Purgale