Noslēgusies „Beverīnas novada pašvaldības integrētās attīstības programmas 2019.- 2024.gadam 1.redakcijas” publiskā apspriešana, t.sk. sabiedriskās apspriešanas sanāksmes

BeverinasGerbonis

Beverīnas novada pašvaldības dome informē, ka ir noslēgusies Beverīnas novada pašvaldības integrētās attīstības programmas 2019.-2024.gadam 1.redakcijas publiskā apspriešana, kas norisinājās laika posmā no šī gada 07.maija līdz šī gada 14.jūnijam (ieskaitot), t.sk. sabiedriskās apspriešanas sanāksmes.

 Ar izstrādāto Attīstības programmas 1.redakciju laika posmā no šī gada 07.maija līdz 14.jūnijam (ieskaitot) ikvienam interesentam bija iespējams iepazīties visu pagastu pašvaldības ēkās to darba laikos, kā arī elektroniskā veidā www.beverinasnovads.lv un Teritorijas attīstības plānošanas informācijas sistēmā (TAPIS) https://geolatvija.lv.  

Komentārus par Attīstības programmas 1.redakciju iedzīvotājiem bija iespējams sniegt, aizpildot pie Attīstības programmas 1.redakcijas izvietoto drukāto aptaujas veidlapu vai pašvaldības mājas lapā pieejamo elektronisko aptaujas veidlapu sūtot e-vēstuli uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,  apmeklējot sabiedriskās apspriešanas sanāksmes vai izmantojot citas piedāvātās iespējas.

Publiskās apspriešanas ietvaros katrā pagastā norisinājās arī Attīstības programmas 1.redakcijas trīs sabiedriskās apspriešanas sanāksmes:

  • ·20.maijā: Brenguļu pagastā (5 apmeklētāji;
  • ·21.maijā Kauguru pagastā (5 apmeklētāji);
  • ·22.maijā Trikātas pagastā (neieradās neviens apmeklētājs).

Sabiedriskās apspriešanas sanāksmēs dokumenta izstrādātāja Cilda Purgale sniedza klātesošajiem prezentāciju par Attīstības programmas 1.redakcijas izstrādes gaitu, iepazīstināja ar tajā ietvertajām sadaļām – Pašreizējās situācijas aprakstu, Stratēģisko daļu, Rīcību un Investīciju plānu, programmas Īstenošanas un uzraudzības kārtību, papildus informējot, ka sadaļa par Sabiedrības iesaistes pasākumiem tiks pabeigta pēc publiskās apspriešanas gaitā izteiktajiem priekšlikumiem.

Sanāksmēs tika pārskatīti arī plānotie pasākumi, kas ir iekļauti Attīstības programmas 1.redakcijā, skaidrota Attīstības programmas būtība un tās sasaiste ar pašvaldības budžetu, diskusiju ietvaros sniegtas atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem.

Šo sanāksmju ietvaros sniegtie komentāri ir apkopoti tabulā, bet 4 nedēļu laikā, kad norisinājās publiskās apspriešanas process, iedzīvotāji ir snieguši arī vēl citus komentārus par Attīstības programmas 1.redakciju, kas tika izvērtēti 2019.gada 27.jūnija apvienotajā Finanšu un attīstības un Sociālo, izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē. Komentāru kopsavilkums tuvākajā laikā tiks publiskots pašvaldības mājaslapas www.beverinasnovads.lv  sadaļā “Attīstības programma 2019-2024”.

Liels paldies iedzīvotājiem par līdzdarbošanos un atsaucību attīstības plānošanas dokumenta izstrādē!

Informāciju sagatavoja:

Attīstības programmas izstrādātāja Cilda Purgale