Velobrauciens “Ieriteņo vasarā 2021”

ieriteno vasara 2021

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs no 29. maija līdz 14. jūnijam aicina ieriteņot vasarā un doties pa senā bānīša pēdām, atklājot jaunizveidoto velomaršruta “Zaļais Dzelzceļš” Smiltene – Valmiera – Ainaži (Nr. 14) Smiltenes novada posmu. Velobraucienā aicinām doties ģimenes lokā, ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības ierobežojumus.

Dalībniekiem sagatavoti 2 apļveida maršruti 18 un 45 km garumā, lai katrs interesents varētu izvēlēties saviem spēkiem un vēlmēm atbilstošāko. Maršrutus iespējams izbraukt vadoties pēc marķējuma dabā – zaļas vai sarkanas  bultiņas uz balta fona vai izmantojot gpx navigācijas failu:  18 km (šeit), 45km (šeit)

Abu maršrutu sākums un noslēgums ir pie Tiltleju ezera, Smiltenē un tie sākotnēji vedīs pa jauno marķēto velomaršruta Zaļais dzelzceļš “Smiltene – Valmiera – Ainaži” Smiltenes novada posmu, kas ved pa seno šaursliežu dzelzceļa līniju “Smiltene – Ainaži” vai tai tieši līdzās līdz Biksējai, tālāk nogriežoties uz Trikātu. Īsais maršruts atpakaļ vedīs pa Smiltenes novada Brutuļu pusi, savukārt garais maršruts ļaus aplūkot arī Beverīnas un Strenču novada ainaviskās vietas. Šoreiz maršruti ved vairāk pa klajumiem, gar plašiem laukiem, kur vairāk izjūtams vējš, tādēļ aicinām saģērbties laika apstākļiem atbilstoši.

Kā jau parasti maršruta laikā būs sagatavoti vienkārši, pa ceļam veicami uzdevumi, lai braucienu padarītu vēl interesantāku. Maršrutu karte ar uzdevumiem pieejama lejupielādei (šeit). 

29. maijā – brauciens divās, 20 personu lielās grupās (viena katrai distancei)iepriekš piesakoties zvanot uz tālruņa numuru +371 29395200 (līdz 28. maijam vai līdz tiek sasniegts maksimālais atļautais dalībnieku skaits). Precīzs laiks un sākuma vieta tiks paziņota katram dalībniekam individuāli ar sms iepriekšējā vakarā.

Velobraucienu organizē Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar aktīvās atpūtas pasākumu organizatori Santu Paegli.

Velobrauciena mērķis ir veicināt fizisko aktivitāšu piekopšanu svaigā gaisā visai ģimenei, kas uzlabo gan vispārējo fizisko un garīgo veselību, stiprina sirds un asinsvadu sistēmu un mazina stresu. 

Neaizmirstiet paņemt līdzi ūdeni, lai veldzētu slāpes un kādu našķi spēku atgūšanai!

Dalība ir bez maksas.

Aktivitāte tiek organizēta projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/052) ietvaros. 

Visu maršruta laiku aicinām būt atbildīgiem un ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības ierobežojumus!

Atgādinām, ka atrodoties uz ceļa un kustībā, obligāti jāievēro ceļu satiksmes noteikumi kā arī aicinām lietot aizsargķiveres (bērniem līdz 12 gadiem tās ir obligātas)!

Informāciju sagatavoja:

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra tūrisma organizatore Lelde Atlāce

ieriteno latvija logo