Riteņo Latviju un pēdo Beverīnā

PedoBeverina 1 16mai2021 ml

Vai Tālavas tumšie sili ir patiešām tumši, Vai Pūpolu apkārtnē aug pūpoli, vai pie Līčiem ir daudz līču un vai Beverīnas novadā var izbraukt Latvijas kontūru? No 1. līdz 16. maijam aicinām to noskaidrot, izriteņojot Latviju un izpēdojot Beverīnu 3 dažādos pārgājienu maršrutos un velomaršrutos.

Maršrutus ir iespējams iziet un/vai izbraukt vadoties pēc marķējuma dabā vai gpx navigācijas datnes Tavā viedierīcē. Plašāk informācija par maršrutiem pašvaldības tīmekļvietnē www.beverinasnovads.lv. Dalība bez maksas. Visi maršruti skatāmi te: https://ej.uz/pedobeverina

* Visu pārgājiena un velobrauciena laiku aicinām būt atbildīgiem un ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības ierobežojumus!

 

Plašāka informācija par pārgājiena un velomaršrutiem:

 

Pārgājiena maršruts Trikātas pusē „Pa Tālavas tumšajiem siliem”

Pārbaudi pats, vai Tālavas tumšie sili ir tik tumši! Maršruts ved pārsvarā pa meža ceļiem (dabīgajiem un uzbērtajiem). Pa ceļam varēs aplūkot gan veco Trikātas – Strenču ceļu, kur pie Dedumupītes savulaik ir bijušas lielas dūru cīņas vietējo zemnieku izpildījumā, gan bijušo mežsarga māju, gan senas mājvietas, arī Kampiņsalu (kādreiz par salām sauca arī mežu ieskautas pļavas un tīrumus), gan tehnikas slēptuves no Otrā Pasaules kara Vācu stigā. Šo maršrutu pat var izbraukt ar velo, lai gan pāris vietās nedaudz vairāk smilšu.

Maršruta sākums un finišs: uz Kokaudzētavas ceļa pie Torņa ceļa iebrauktuves (57.578824, 25.712038)

Maršruta garums: 10km

Marķējums dabā: zaļas bultiņas uz balta fona

Grūtības pakāpe: iesācējiem

Lai iešana jautrāka, piedāvājam uzdevumu! Nofotografē vienu vai vairākas fotogrāfijas pārgājiena tēmā un ar tēmturi #celoBeverina un/vai #beverinasnovads, ievieto sociālajos tīklos.

Tēmas: Tālavas tumšie meži, Ogu un sēņu paradīze, Augstāk par zemi, Vācu stigas ierakumi, Dziļi, dziļi mežā

GPX datne: https://ej.uz/pedobeverina

 

Pārgājiena maršruts Pūpolu apkārtnē Brenguļu pagastā

Vai Pūpolu apkārtnē ir daudz pūpolu? Tas jāskata pašam! Maršruts vijās no Pūpoliem uz Gauju un gar tās krastiem, pieejot tuvāk un nedaudz nostāk no upes. Šajā maršrutā būs arī pa kādai mazai taciņai, lai aplūkotu Līču mājas mājvietu (tagad mednieki tur iekārtojušies). Šajās mājās muižas laikos esot taisīti trauki muižkungam. Tāpat ejot pa mazām taciņām, varēsi aplūkot Dedumupītes līkločus. Šo upīti sauc arī par Rušupīti, jo tek garām pat divām Rušu mājām. Vienās gan jau vairs tikai drupas. Maršruta otra puse ved nedaudz pa Mežtaku un tālāk skaistu priežu silu, līdz atkal sasniegsi Pūpolus.

Maršruta sākums un finišs: pie Pūpolu pieturas (57.573647, 25.556483)

Maršruta garums: 11 km

Marķējums dabā: zaļas bultiņas uz balta fona

Grūtības pakāpe: tiem, kam patīk arī nedaudz pabrist

Lai iešana jautrāka, piedāvājam uzdevumu! Nofotografē vienu vai vairākas fotogrāfijas pārgājiena tēmā un ar tēmturi #celoBeverina un/vai #beverinasnovads, ievieto sociālajos tīklos.

Tēmas: Pūpoli Pūpolos, Gaujas laivinieks, Līču mājas trauki, Dedumupītes līklocis, Mežtakas mežā

GPX datne: https://ej.uz/pedobeverina

Pārgājiens Līčos Kauguru pagastā

Ja Tev patīk mazās taciņas un nebaida krūmu pieskārieni, tad jādodas uz Kauguru pagasta Līčiem. Maršruts ved gan pa ceļiem, gan mazām taciņām gar Gauju. Aicinām uzkāpt Pekas kalnā un iztēloties senatnes varenumu. No Pekas kalna gar Gauju, šķērsojot dažas upītes, nonāksi Miegupes krastos, kur varēsi pārbaudīt savu līdzsvaru, lai tiktu pāri upei. Otrā pusē kādreiz kuplojis Sapas vītols, no kura tik zīme palikusi. Tālākā ceļā vēl viena upīte jāpārvar un tad jau sākās skaists meža ceļš gar Gauju. Atpūsties varēsi labiekārtotā atpūtas vietā. Pēc atpūtas ceļš caur mežu uzvedīs uz topošā Santjago ceļa. Jā, no šejienes varēs aiziet līdz pat Spānijai! Bet maršruts šoreiz turpinās Līču virzienā, caur Iemetējiem. Drīz vien parādās jau bijušās sanatorijas Līči ēkas, kas te jau no 1945.gada. Cita gan jaunāka, cita varbūt vecāka. Lēnā garā dodamies Sapu dzirnavu virzienā, kur ceļa malā interesanta viesu grāmata un tad pāri tiltiņam uz finišu.

Maršruta sākums un finišs: stāvlaukumā pie Sapām (57.471605, 25.404056)

Maršruta garums: 8 km

Marķējums dabā: zaļas bultiņas uz balta fona

Grūtības pakāpe: tiem, kam patīk mazas taciņas, reizēm kāds pliķis no blakus augošā krūma un ķert adrenalīnu, šķērsojot upītes pār kokiem

Lai iešana jautrāka, piedāvājam uzdevumu! Nofotografē vienu vai vairākas fotogrāfijas pārgājiena tēmā un ar tēmturi #celoBeverina un/vai #beverinasnovads, ievieto sociālajos tīklos.

Tēmas: Pekas kalna virsotnē, Pa mazu taciņu gar Gauju, Šķērsojot Miegupi, Iemetam Iemetējos, Relaksācija Līčos

GPX datne: https://ej.uz/pedobeverina

Velomaršruts Riteņo Latviju

Vai Tu zini, ka Beverīnas novadā var izbraukt pats savu Latviju? Velomaršruta sākums Trikātā un tālāk tas ved uz Strenču pusi, kur līkumojot pa meža ceļiem un takām, nonāksi Ūdriņās. Vieta, kas saistīta ar mežiem un no turienes pa mežiem arī jādodas tālāk. Līdz Gaujaslāčiem nāksies divas reizes šķērsot dzelzceļa sliedes (pāri vienām velo Tev būs jāpārceļ) un tad jau caur vasarnīcu ciemu uz veco Brenguļu skolu. Tālāk, palīkumojot pa vietējiem ceļiem, tajā skaitā, šķērsojot Abulu pāri Ķīšu tiltam, drīz vien nonāksi Dutkā, kur kādreiz bijusi skaista muiža. Ne vairs muižas, ne ģenerāļa Baloža dzimto māju, kur nonāksi, dodoties pa maršrutu uz priekšu. Vēl tik jāšķērso Abuls, jāapskata Trikātas skola kalna galā, jānobrauc gar pilskalnu un Trikātas centrs jau klāt! Šajā maršrutā ir divas vietas, kuras ar auto nevar izbraukt!

Maršruta sākums un finišs: Trikātas centrs (57.542916, 25.708739)

Maršruta garums: 42,6 km

Marķējums dabā: sarkanas bultiņas uz balta fona

Grūtības pakāpe: tiem, kuri šogad uz velo nekāps pirmo reizi

Lai braukšana interesantāka, piedāvājam ielādēt Actionbound aplikāciju savā viedtālrunī un izspēlēt spēli Riteņo Latviju.

https://actionbound.com/bound/ritenoLatviju

GPX datne: https://ej.uz/pedobeverina