22. jūnijā folkloras kopa “Stutes” prezentēs savu jauno disku “Dziesma caur mūžu”

Janu ieligosana 22jun2021 mll

Pa folkloras kopas jeb tautasdziesmu draugu kopas „Stutes” pastāvēšanas gadiem ir sakrājies diezgan liels dziesmu pūrs. Zināmu apstākļu dēļ pagājušajā gadā lielākoties bijām mēģinājuma telpās un procesā, kas vedināja uz mērķi, uz kādu kopsavilkumu.

Radās ideja un iespēja ieskaņot folkloras kopas dalībnieku balsis un mūziku. Paldies par atbalstu Beverīnas novada pašvaldībai un „vecajam līvam” Guntaram Muceniekam.

Tas bija interesanti vispirms mums pašiem – kas gan tur iznāks, kā es izklausīšos „no malas”? Un varbūt nākotnē kādam pētnieks, ja būtu saglabāts materiāls, izzinās to, ko un kā tad dziedāja tāds folkloras ansamblis Mūrmuižā tālajos divtūkstošajos.

Kad bija jāizvēlas tas, ko tad dziedāt, pamazām izšķirstījām, pārdziedājām krājumu un izvēlējāmies dziesmas, kuras raksturo cilvēka mūža gājumu.

Vai es gāju dzirnu griezt, vai rijiņas kuldināt, -

Kuru darbu padarīju, tam dziesmiņu nodziedāju.

Dziesmas skan agri, vēlu, dziesmas skan Daugasnē;

Ne var kāzu, ne krustabu bez dziesmām pavadīt.

Jaunajā diskā “Dziesma caur mūžu” ir iekļautas 12 dziesmas. Gatavošanās ierakstam mudināja citam apgūt, citam atcerēties mūzikas instrumentu spēli, kas līdz tam nebija mūsu dziedāšanas pavadījumā. Līdz ar to arī nācās pārdomāt tā saukto „aranžējumu” – cik pantus un kā katrs dziedās. Studijas ieraksta pieredze ir vērtīga, ko veicām tepat uz vietas – Kauguru kultūras namā.

Vairumu no šīm dziesmām mūsu „dzīvajā” izpildījumā (un gan jau arī ierakstā) varēsiet dzirdēt 22. jūnijā plkst. 21.00 Mūrmuižas brīvdabas estrādē, blakus dzirnavu ezeram. Tad arī ielīgosim Jāņus un iedegsim ugunskuru!

Var piebilst, ka esam apskatāmi un dzirdami arī sociālā tīkla vietnē “Facebook” lapā “Stutes”.

Līgo!

Informāciju sagatavoja:

Kauguru pagasta folkloras kopas „Stutes” vadītājs Uldis Punkstiņš