Jāņa Daliņa vārds joprojām dzīvs.

Beverīnas novads ir dzimtā vieta trim ievērojamiem Jāņiem - Latvijas bruņoto spēku virspavēlniekam Jānim Balodim, latviešu valodniekam Jānim Endzelīnam un izcilajam soļotājam Jānim Daliņam.

Jau 5.novembrī aprit 112 gadi, kopš Brenguļu pagasta mežsarga ģimenē piedzima vieglatlēts J. Daliņš. Jānim Daliņam piedaloties sacensībās, tika mainīti pasaules rekordi vairākās disciplīnās. Viņš ir izcīnījis pirmo olimpisko  medaļu Latvijas valsts vēsturē. Pateicoties Jāņa Daliņa uzvarām, soļošana mūsu valstī bija ļoti pazīstama sporta disciplīna, kā arī apmeklēt soļošanas sacensības bija goda lieta.

 Kaut arī soļošana bija Jāņa sirdslieta, tomēr tēva mājas un darbs saimniecībā bija svarīgāks. Lai godinātu soļotāja diženumu, 2015.gadā Valmieras vieglatlētikas klubs sadarbībā ar Beverīnas novada pašvaldību organizēja pirmo piemiņas skrējienu no J.Daliņa mājām Valmierā līdz viņa dzimtajām mājām Brenguļos.

Šo tradīciju plānojam turpināt arī šogad, tāpēc sestdien, 5.novembrī plkst. 12:00 pie J.Daliņa stadiona gaidām ikvienu, kurš draudzīgā un atbalstošā kompānijā gatavs izbaudīt skrējienu. Distances garums apmēram 10 kilometru, pa ceļam vērēs aplūkot gleznaino Gauju un “Baiļu” mežus. Katru finišētāju sagaida medaļa, karsta tēja, kopīgas sarunas un fotogrāfēšanās.

Leposimies ar saviem novadniekiem! Atnāc pats, uzaicini draugu, un paņem līdzi svecīti, ko aizdegt pie J.Daliņa pieminekļa. Uz tikšanos!

Daliņa bilde1 daliņa bilde2

Brenguļu sākumskolas direktore

Sandra Kaufmane