Amatnieki un mājražotāji dodas uz tirgiem un izstādēm

Lasmas sukades

6.septembrī tika atklāta starptautiskā pārtikas izstāde “Rīga Food 2017”, kas ir nozares svarīgākais notikums Baltijas valstīs. No vairāk nekā 700 uzņēmumiem, tieši pārtikas jomā Beverīnas novadu pārstāvēja mājražotāja Lāsma Kiļupe, kura, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajā konkursā “Tautas garša” izstādes ietvaros, ir ieguvusi atzinību par dažāda veida (cidoniju, rabarberu) sukādēm šokolādē.

Kauņā (Lietuva) no 8. līdz 10.septembrim notika rudens gadatirgus, kur piedalījās amatnieks Ivars Ozoliņš-Ozols ar dažādiem stikla izstrādājumiem, piemēram, balvām no stikla, dažādiem suvenīriem, dekoriem, traukiem, gaismas ķermeņiem u.c. darinājumiem.

Novada amatnieki iesaistās arī dažādos tirdziņos, kas saistīti ar tūrismu. Tā 9.septembrī tie devās ceļā uz Pļaviņām, kur šoreiz notika jau ceturtais Latvijas tūrisma informācijas tirgus. Mūsu stendā apmeklētāji varēja iegādāties sukādes, dažādus darinājumus no filca un stikla, kā arī adījumus un izšuvumus. Nākamajā gadā tūrisma informācija tirgus notiks Preiļos, uz kuru amatieki un mājrašotāji arī dosies.

Jau septembra beigās Beverīnas amatnieki dosies uz Bergenu Norvēģijā, kur notiks radošās darbnīcas filcēšanā, mezglošanā, celošanā un sveču liešanā.

RigaFood Lasmas foto

Iegūtā atzinība par sukādēm konkursā "Tautas garša" 

(Fotogrāfija no Lāsmas Kiļupes arhīva).

Lietuva gadatirgus ozolglass

Stikla izstrādājumi Kauņas rudens gadatirgū

(Fotogrāfija no Ivara Ozoliņa-Ozola arhīva).

Plavina2017 stends

Beverīnas novada stends Pļaviņās

(Fotogrāfijas autore Marija Melngārša).

Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša