Par Valmieras pilsētas autobusu maršrutu numuriem

Atsaucoties uz iedzīvotāju ierosinājumiem vienkāršot SIA “VTU Valmiera” Valmieras pilsētas autobusu maršrutu apzīmējumus, uzņēmumā skaidro, kā šāda sistēma veidota un kāpēc tā pašlaik uzskatāma par veiksmīgāko risinājumu.
Valmieras pilsētas maršrutu tīkls veidojies, attīstoties pilsētai un tās infrastruktūrai. Tas vēsturiski jau bijis sarežģīts, liekot pamatmaršrutu numurus (cipara apzīmējums) papildināt ar dažādiem simboliem, kas norāda, kur šī pamatmaršruta ietvaros kursē konkrēti autobusi. Piemēram, 8.autobusa pamatmaršruts ir “Kocēni” – “Slimnīca” – “Stacija”. Šajā maršrutā ir 75 reisi, kas, iekļaujoties pamatmaršrutā, novirzīti līdz dažādām pieturvietām: atsevišķi 8.maršruta autobusi kursē līdz a/s “Valmieras stikla šķiedra”, citi – līdz pieturvietai pie Valmieras Mākslas vidusskolas, vēl citi vakara stundās nekursē līdz pieturvietai “Slimnīca”, daži reisi tiek novirzīti pa Rūpniecības ielu u.tml. Līdz ar to katram 8.maršuta reisam nepieciešams apzīmējums, kas norāda, kā kursē konkrētais autobuss. Tā rodas apzīmējumi 8a, 8p, 8#, 8z, 8k u.t.t. Līdzīga situācija ir arī pārējos maršrutos.
Sarežģītais, sadrumstalotais, pārāk pielāgotais atsevišķam pieprasījumam autobusu kustības saraksts, dažādi reisi vienā maršrutā, kas jāapzīmē ar simboliem, arī padara sarakstus pasažieriem grūti uztveramus.
Uzņēmuma mājaslapas vtu-valmiera.lv sadaļā “Pasažieru pārvadājumi”- “Pilsētas satiksme”- “Shēmas” ir pieejama gan pilsētas pieturu, gan maršrutu shēmas. Arī pieturvietās zem kustību saraksta ir paskaidrojums gan par maršruta numuru, gan papildu apzīmējumiem.
Tā kā visas pilsētas daļas savienot nav iespējams ierobežoto resursu dēļ, dažreiz pasažieriem ir jāizmanto pārsēšanās. Izdevīgākiem braucieniem uzņēmums iesaka izmantot mēneša biļeti vai abonementa biļeti (vienam kalendārajam mēnesim izmantošanai darba dienās), tāpat arī dažādām iedzīvotāju grupām pieejamas atlaides.
Maršruta numuri un pieturvietu nosaukumi:
1.maršruts: “Kocēni”- “Slimnīca” – “Centrs – “SCO” – “Valmiermuiža1”
2.maršruts: “Kocēni” – “Slimnīca” – SPII “Bitīte” – “Valmieras stikla šķiedra”
3.maršruts: “Kocēni”- “Slimnīca” – “Tirgus” – “Brīvības iela”
4. maršruts: “Purva iela” – “Valmieras stikla šķiedra”
5.maršruts: “Valmiermuiža1” – “Brīvības iela” – “Tirgus” - “Stacija”
7.maršruts: “Valmiermuiža1”- “Brīvības iela” – “Stacija”
8.maršruts: “Kocēni”- “Slimnīca”- “Stacija”
9.maršruts: “Purva iela” – “Mālu iela” (veikals “Depo”) – “Tirgus” – “Georga Apiņa iela” – “Tirgus” – “Purva iela”
10.maršruts: “Stacija”- “Brīvības iela” – “SCO”
11.maršruts: “Valmiermuiža1” – “Brīvības iela” – “Purva iela” – “Stacija”
12.maršruts: “Purva iela” – “Brīvības iela” – “Viesturskola”
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
SIA „VTU Valmiera”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mob. tel.: 26443410