Jaunizveidotai biedrībai “Labāka rītdiena” ar pasākumiem aktīvi noslēdzies 2016.gads!

Jau no 2016.gada septembra Mūrmuižā darbojas dienas centrs ar nosaukumu “Varavīksne”, kas simbolizē dažādību. Pašlaik biedrībā projekta ietvaros no NVA “Jauniešu garantijas”, tiek nodarbinātas trīs personas no Kauguru pagasta, kuras saņem arī stipendijas.

Savu aktīvo darbību biedrība Beverīnas novadā uzsāka 2016.gada septembrī. Sākumā tika veidotas radošās darbnīcas un organizētas piepūšamās atrakcijas un labdarības koncerti, notika arī “Helovīnu ballīte” bērniem. Pasākumos piedalījās gan vietējie, gan viesmākslinieki.

Dienas centrā ne tikai bērniem, spēlējot spēles, ir iespēja pavadīt brīvo laiku, bet arī pieaugušie un jaunieši var iesaistīties radošās darbnīcās, lai apgūtu adīšanu vai apmeklētu seminārus par dažādām tēmām.

Biedrība iesaistījās, lai palīdzētu saziedot 105,00 EUR Kauguru pagasta iedzīvotājai Irēnai Gackai sešas reižu rehabilitācijai pēc insulta. Sadarbojoties ar sociālo dienestu, tika izdalītas pārtikas pakas un sarūpētas Ziemassvētku dāvanas (kopā 90 gb. pa novadu) Kauguru, Trikātas pagasta trūcīgām ģimenēm un vientuļajiem senioriem. Vairākām trūcīgām ģimenēm tika noziedots apģērbs jau nosauktajos pagastos un Kauguru pagasta “Sarkanajam krustam”. Sadarbībā ar bērnudārzu, tika nodotas 21 Ziemassvētku paciņa maznodrošināto ģimeņu bērniem. Šis projekts tika atbalstīts ar Latvijas iedzīvotāju palīdzību. Decembra sākumā notika labdarības pasākums “Apģērbu andele”.

Tuvojoties ziemai, tika izveidota un atklāta izstāde par kolhoza dzīvi Kauguru pagastā ar tēmu “Padomju laiki”. Šo izstādi vēl tagad var apskatīt jebkurš interesents dienas centra telpās, 2.stāvā.

Gatavojoties Ziemassvētkiem, kopā ar PII “Pasaciņa” bērniem tika gatavotas Ziemassvētku kartiņas, kuras tika uzdāvinātas pašvaldībai. Lai uz svētkiem dekorētu pašvaldības telpas, tika izgatavoti skaisti Adventes vainagi. Arī apkārtējā vide dekorācijas ir būtiska svētku sastāvdaļa, tāpēc kopā ar pagasta darbiniekiem izveidojām vides instalāciju – briedi ar kamanām, “ietērpjot” krāsainās svētku lampiņās. To uzstādījām Mūrmuižas centrā. Kopā ar Beverīnas novada folkloras kopu “Stutes” vilkām bluķi, baudījām zirņus, pīrāgus un piparkūkas “Bluķa vakarā”.

Biedrība sadarbojas un atbalsta savu iespēju robežās bērnu un jauniešu rehabilitācijas centru “Saulrīti”, “Solis Piebalgā” un Sedas pansionātu. Nodrošina palīdzību individuālām personām, kuri nav novada iedzīvotāji.

Prieks par to, ka esam padarījuši mājīgākas dienas centra telpas, lai cilvēkiem ir patīkami tur uzturēties. Paldies Beverīnas novada pašvaldībai par iespēju izmantot telpas biedrības aktīvai darbībai!

Biedrības “Labāka rītdiena” vadītāja

Evija Jēkabsone