Beverīnas novada Sociālais dienests informē

BeverinasGerbonis

No 2021.gada 1. janvāra valstī ir palielināts garantētā minimālā ienākuma līmeņa (GMI) slieksnis, kas līdzšinējo 64.00 EUR vietā ir 109.00 EUR pirmajai un vienīgajai personai mājsaimniecībā, kā arī 76.00 EUR pārējām mājsaimniecībā esošajām personām.

Izmaiņas ir arī trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības statusa noteikšanas kārtībā.

Lai mājsaimniecībai noteiktu trūcīgo statusu, pirmajai un vienīgajai personai mājsaimniecībā ienākumiem jābūt ne lielākiem kā 272.00 EUR (līdz šim 128.06 EUR), bet pārējām personām mājsaimniecībā – 190.00 EUR.

Maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni katra pašvaldība ir tiesīga noteikt individuāli, bet ne augstāku par 436 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 305 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Beverīnas novada pašvaldība 2021.gada 28.janvāra domes sēdē noteica maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Beverīnas novadā pirmajai vai vienīgajai personai nepārsniedz 327.00 EUR mēnesī un 229.00 EUR pārējām personām mājsaimniecībā.

Ņemot vērā, ka valstī izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 2021.gada 6.aprīlim, personām, kurām jau piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss, tas automātiski tiks pagarināts – bez klienta klātbūtnes un bez iesnieguma. Līdz ar to arī izsniegtā izziņa, kas apliecina personas statusu, nav jāatjauno un tā ir derīga vismaz līdz 2021. gada maija beigām.

Beverīnas novadā iedzīvotājiem, kuriem noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, ir iespējas saņemt Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām pārtikas un pamata materiālo palīdzību - tās ir pārtikas pakas, higiēnas, skolas un bērnu pārtikas un bērnu higiēnas pakas.

2021.gada 28.janvāra domes sēdē tika papildināti saistošie noteikumi „Par sociālo palīdzību Beverīnas novadā” saistībā ar ēdināšanas izdevumu apmaksas pabalstu.

Ēdināšanas izdevumu apmaksas pabalsts tiek izmaksāts pārtikas karšu vai pārtikas paku veidā, ja izglītības iestādē pārtraukta mācību procesa norise klātienē un tiek nodrošinātas mācības attālināti. Pārtikas kartes var saņemt, ja nesaņemat citu pašvaldības atbalstu ēdināšanas apmaksā.

Pārtikas karšu vai pārtikas paku vērtību nosaka Beverīnas novada pašvaldības dome. Tiesības saņemt pārtikas kartes ir trūcīgu mājsaimniecību bērniem, kuri iegūst izglītību klātienē profesionālās, vispārējās vidējās vai profesionālās vidējās izglītības iestādēs.

Aicinām iedzīvotājus, kuri nezina vai viņu ienākumi atbilst kādam no minētajiem statusiem un sociālā palīdzība ir nepieciešama, sazināties ar Beverīnas novada pašvaldības sociālā dienesta darbiniekiem.

Aicinām sazināties zvanot, rakstot e-pastus, vai atstājot iesniegumus kastītēs, kas izvietotas pagasta centros pie pašvaldības administratīvām ēkām.

Beverīnas novada Sociālā dienesta kontaktinformācija

Tālruņi: 26118898; 64729243; 25744214

Ē-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Sociālais dienests lūdz sabiedrību būt vērīgiem, izpalīdzīgiem, ieinteresētiem un līdzdarboties, lai šajos grūtajos, ierobežotajos apstākļos varam sniegt atbalstu tiem, kuriem tas šobrīd visvairāk nepieciešams.

Paldies iedzīvotājiem par sniegto informāciju un iesaistīšanos līdzcilvēku atbalstā.

Lai mums visiem veselība!

Informāciju sagatavoja:

Beverīnas novada pašvaldības Sociālā dienests, sociālā darbiniece

Inga Čama