Latvijai ir jākļūst par zaļāko valsti: 27.aprīlī notiks “Lielā talka 2019”


talka 2019

Atkritumu vākšana nav vienīgais atrisinājums ekoloģiskajai krīzei, ir vajadzīgs visu līmeņu plašs skatījums par jauniem ekonomikas modeļiem, izglītību, ilgtspējības risinājumiem. Arī caur Lielās Talkas platformu arvien plašāk raudzīsimies uz vides veselības jautājumiem, rādot piemēru daudzām pasaules valstīm par to, kas ir patiess izdevīgums un ieguvums, domājot par Latvijas izaugsmi un mūsu nākamajām paaudzēm.

Sakopjot teritorijas katrā Latvijas novadā, arī Beverīnā, mēs varam sasniegt nosprausto mērķi – Latvija zaļākā valsts pasaulē! Talka ir ļoti sena latviešu tradīcija, kas mums visiem labi zināma – mēs zinām ka palīdzot viens otram ir iespējams paveikt brīnumainas lietas. Šī vēlme ir nesavtīga, tā ir mūsos, to nav iespējams aizliegt.

Šogad Lielās talkā aicinām cilvēkus ne tikai vākt atkritumus, bet arī tos šķirot, lai palīdzētu izprast plastmasas ietekmi uz dabu. Tāpat kā citus gadus, arī šogad interaktīvajā kartē pašvaldības, izglītības iestādes, uzņēmumi, organizācijas, kā arī brīvprātīgie entuziasti var pieteikt savas talkas vietas (www.talkas.lv).  Kartē jānorāda arī atbildīgā persona par talkas organizēšanu. Šī persona varēs saņemt maisus un vienoties ar pašvaldību par atkritumu maisu izvešanu!

Lūgums sekot līdzi informācijai Beverīnas novada pašvaldības mājaslapā! Saimnieciskos jautājumos sazināties ar: Jāni Fūrmani, tālr. 28665490; Sergeju Melngāršu, tālr. 26351387; Hariju Upenieku, tālr. 20364827.

Pirms desmit gadiem – 2008.gadā, sākot Lielo Talku, mērķis bija – tīra, sakopta, veselīga Latvija,  kas tautas valodā arī nozīmē zaļa. Padarīts ir ārkārtīgi daudz, 10 gadu garumā atkritumu daudzums ir samazinājies uz pusi. Daudzviet atkritumi dabā vairs nav atrodami. Līdz ar to mēs esam iegājuši jaunā fāzē – kad atkritumu talkas pārvēršas par aktivitāti – labiekārtošanu, apzaļumošanu vai kādu citu laika pavadīšanu dabā. Jau līdz šīm paralēli atkritumu vākšanai ir bijis daudz citu aktivitāšu – publiskās telpas labiekārtošanas darbi, pagalmu kustība, koku stādīšana utt.

Aicinu ikvienu Beverīnas novada iedzīvotāju piedalīties Lielajā talkā!

Informācijas avoti: www.talkas.lv; www.zaao.lv

“Lielās talkas” koordinatore Beverīnas novadā - Egita Biša

(tālr.25744662, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)