Par biotopu apsekošanu projektā “Dabas skaitīšana”

Dabas skaitīšana logo

         2017.gada maija beigās Latvijas teritorijā projekta “Dabas skaitīšana” jeb “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā” ietvaros uzsākta Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamo biotopu jeb dzīvotņu izplatības un kvalitātes apzināšana ar mērķi iegūt zinātniski pamatotu un detalizētu informāciju par dabas vērtībām Latvijā – gan valsts un pašvaldību, gan privātajās zemēs.

         Atsaucoties uz ES nozīmes biotope izplatības un kvalitātes apzināšanas un darbu organizācijas metodikas (apstiprināta ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra K.Gerharda 22.07.2016. rīkojumu Nr. 188 punktu 6.3.3., kas noska pašvaldību un zemes īpašnieku informēšanas kārtībā. Pielikumā ir pieejams ES nozīmes izsargājamo biotopu apsekošanas kartogrāfiskais materiāls.

      Plašāka informācija par projekta “Dabas skaitīšana”  jeb “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā” – www.skaitamdabu.gov.lv un Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Projekta “Dabas skaitīšana” vadītājas asistente

Elīna Prikule