Etnomūzikas grupa VAIROGI aicina uz savu pirmo koncertu

foto riga  valka 3 n
Muzicēšana Trikātā pēdējo deviņu gadu laikā ir mērāma ar dažādas intensitātes aktivitātēm un dažādu stilu izpausmi. Ir bijuši gan Abulmalas Burlakas, tad vienu īsu brīdi Mantinieki, tad atkal Abulmalas Burlakas, kas nemanāmi pārvērtās Abulmalas Retrokapelā un, ierakstot skaņu disku "Dampis atbraucis!", izbeidza savu darbību.
Droši var teikt, ka interesantākais un arī radošākais bija projekts Abulmalas Burlakas, kas uzdrošinājās spēlēt visu, no tautas mūzikas un šlāgera, līdz jaunrades kompozīcijām un roka balādēm. Šī projekta ietvaros tika izveidota Radošā apvienība „Beverīnas Raksti” un, piesaistot mūziķus no Cēsīm, Folkloras kopas „Stutes” vīrus un kori „Trikāta”, tika ierakstīts skaņu disks LAIKA VĪRA pie ZĪMES, kuru bija paredzēts iekļaut Beverīnas novada atpazīstamības bukletā. Diemžēl, pašvaldību vēlēšanas un varas maiņas novadā, kā mēs tagad zinām, nav vienkāršs process un daudz kas šādos juku laikos bieži vien pazūd. Abulmalas Burlakām, par darbu pie ieraksta, tika piešķirts „Beverīnas Lepnuma” godpilnais nosaukums, bet pats skaņu ieraksts tā arī joprojām dienas gaismu nav ieraudzījis. Vienīgi dziesmas no šī projekta jau dzīvo pašas savu dzīvi. Divas dziesmas – „Kur palicis Ozoliņš ?” un „Dziesma mani stipru dara” horeogrāfes Taigas Ludboržas salikumā pārtapa par dejām Brenguļu deju kopai „Dzieti” ar kurām šis radošais kolektīvs tika ļoti augstu novērtēts jaunrades deju skatē Valmierā un tagad jau šīs dejas dejo ne tikai Brenguļos, bet daudz kur citur Latvijā. Televīzijā, par izglītību veltītos raidījumos, bieži var dzirdēt mūsu variantu dziesmai „ Dar* man Tēvi*s pastaliņas”. Bet īpaša atzinība ir dzirdēta arī par dziesmām „Beverīnas dziedonis” un „Tālivalža dārgumi”, kas aizkulisēs ir dzirdēta un pieminēta arī kā iespējamā Beverīnas novada himna. Bet dziesmas „Trikātas valsis” videoklips jau labu brīdi ir iekarojis interneta un Latvijas Šlāgerkanāla vidi. Visas pazīmes gan rāda, ka šogad skaņu disks LAIKA VĪRA pie ZĪMES tomēr beidzot dienas gaismu ieraudzīs, jo deputāti Māra Zvirbuļa vadībā ir devuši zaļo gaismu šī projekta īstenošanai.
Kāpēc turpinājums ir VAIROGI? Gribējām turpināt aizsākto tēmu par novada senvēsturi, paceļot latiņu krietni augstāk profesionālās varēšanas ziņā. Protams V. Ļūdēna dzejolis un Jura Pavītola Līvu dziesma tomēr uzliek savus kritērijus, bet tā kā Latvijas mūzikas vidē nav citas grupas ar šādu nosaukumu un tas ļoti labi piestāv tāda stila mūzikai un mūsu vēsturiskajai konsistencei, tad nosaukums Vairogi no 2015. gada septembra ir ieņēmis savu vietu Trikātas kultūras nama kolektīvu vidū. Joprojām, protams, esam radošajos meklējumos, jo pusgads ir ļoti īss mirklis, lai atrastu savu īsto seju. Etnofolks vai Neofolks ar nelielu roka piesitienu, tāds šobrīd ir ceļš pa kuru iet jaunā grupa, kas jau pirms pirmā koncerta ir sniegusi vairākas intervijas masu mēdijiem un sniegusi uzstāšanos Re TV Melodiskās mūzikas raidījumā „Vilciens Rīga - Valka”. Tā iziešana ēterā paredzēta tieši Saulgriežu Lieldienās, 20. martā plkst. 19:45. Ja atliek mirklis - paskaties - runāsim arī par Beverīnu!
foto riga  valka02 n
Savu pirmo koncertu grupa Vairogi ir paredzējusi sniegt 27. martā plkst. 12:00 Trikātas kultūras namā. Ļoti ceram ieraudzīt atkal visus savus piekritējus, interesentus un novada cilvēkus. Kā jau parasti būs arī kāda neliela provokācijas odziņa, jo runāsim gan par seniem laikiem, kā arī par šodienu. Dziesmu nosaukumi arī runā paši par sevi – „Vagara lūgšana” ,” Balāde par kareivi”, bet būs arī „ Beverīnas dziedonis” un „ Tālivalža dārgumi” jaunā skanējumā. Koncerta nosaukums ir PACEL SKATU UZ AUSTOŠO SAULI bet moto: No kurienes nākam – Kas Mēs esam – Uz kurieni ejam! Bet tikmēr galvā skan Kaspara Dimitera dzejas rindas:
Lienētos būros pie televizoriem
Brālis pēc brāļa aiziet ciet.
Vēl vakar brīvs vilks uz barikādēm-
Nu algotnis svešā ierindā iet....
Ceram uz atsaucību, jo šāda stila mūzika Vidzemē nav ikdienas ēdienkartē un ieeja arī brīva.
Etnomūzikas grupā VAIROGI spēlē :
Uldis Punkstiņš – balss – kahons, ģitāra
Lauris Rozenbaks – ģitāra, akordeons, mandolīna
Mārtiņš Āboliņš – Dūdas, stabules, kokle, mandolīna, akordeons
Voldemārs Tjuniņš – Balss – Bass
Ando Krūze – Balss – 12 stīgu ģitāra, mandolīna, perkusijas
Sagaidot pavasara saulīti, gaidam arī koncertā !
Ando Krūze