Lāčplēša diena Brenguļos

Lacplesadiena brenguli2017

Jau sesto gadu Lāčplēša dienā Brenguļos tiek veidots svētku pasākums par godu Latvijas brīvības cīnītājiem. Tradicionāli arī šajā gadā notika savu īpašo lukturīšu gatavošanas darbnīca, mazais lāpu gājiens un tilta pār Abulu izgaismošana.

Par spīti aukstajam laikam un spēcīgajam vējam vairāki, lieli un mazi, valsts svētku atzīmētāji bija ieradušies Brenguļos, lai rastu patriotiskas sajūtas. Ikviens ar lielu interesi izveidoja savu personalizēto lukturīti, kurā iedegt paša izgreznotu svecīti. Kad katram savi gaismeklīši bija izgatavoti, tika veidotas arī svētku rotas valsts karoga krāsās. Pēc radošās darbošanās kopīgi pulcējāmies pie sporta centra „Kaimiņi”, kur iededzām gan izgatavotos lukturīšu, gan līdzi paņemtās svecītes un lāpas. Devāmies savā lāpu gājienā uz tiltu pār Abulu.

Brenguļos nav kapu vai izteiktu piemiņas vietu, tāpēc tilts ir kļuvis par labu simbolu – posms starp vienu un otru punktu. Ceļš vienam pie otra, pāreja no vecā uz jauno vai Latvijas ceļš uz brīvību. Tilta simbolika katrā no mums rosina savas idejas un domas, tāpēc tilta izgaismošana par godu Latvijai rada vēl ciešāku un personīgāku valstiskuma apzināšanos.

Pa lāpu ceļu augšā kalnā sagaidīja ugunskurs un tēja, lai sasildītos un kopīgi baudītu īso, bet skaisto mirkli, kad sveču un lāpu liesmas izgaismoja tiltu. Atbilstošā noskaņa tika radīta.

Ik gadu novembris ir īpašs mēnesis katra latvieša sirdī. It īpaši tas būs nākamajā gadā, kad kopīgi izgaismosim tiltu Latvijas simtgades noskaņās! Novēlam ikvienā mājā sajust īpašo valsts piederības sajūtu!

 Lacplesadiena Brenguli1 Lacplesadiena Brenguli2 Lacplesadiena Brenguli3

Fotogrāfiju autore - Santa Paegle

Brenguļu pagasta kultūras pasākumu organizatore Ieva Putniņa