FOTO: AMANDA PAEGLE

Brenguļos notika Latvijā pirmie Tomātu svētki

DSC 0065

Neskatoties uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, 2.septembrī Brenguļu alus sētā norisinājās Latvijā pirmie Tomātu svētki, kas pulcēja vairākus simtus lielu un mazu interesentu ne tikai no Latvijas, bet arī no Igaunijas un Somijas. Pasākuma laikā bija iespēja aplūkot dažādu šķirņu tomātus un papriku, satikties ar pašiem kolekcionāriem un tomātu speciālistiem, nogaršot dažādus tematiskus ēdienus un piedalīties vairākās citās aktivitātēs.

Sadarbībā ar Artura Sildes Dārznieku entuziastu klubu “Tomāts” un Latvijas tomātu šķirņu kolekcionāriem, uz brīdi Brenguļu alus sēta tika pārvērsta par tomātu izstādi, kurā bija iespējams aplūkot vairāk nekā 200 tomātu šķirnes. Apmeklētājiem bija iespēja redzēt dažādas unikālas šķirnes, iegādāties to sēklas un pat dažus tomātu augļus. Visas dienas garumā izstādes kolekcionāri konsultēja ikvienā jautājumā, ko bija sagatavojuši apmeklētāji. Kopā ar speciālisti Valentīnu Poli tika arī praktiski pārbaudīts, cik veselīgi ir mūsu piemājas dārziņi – kāds ir augsnes pH līmenis un nitrātu daudzums līdzi paņemtajos tomātos.

Beverīnas novada saimniece Inguna Vilka bija parūpējusies par to, lai pasākuma apmeklētāji varētu nobaudīt jau pagatavotus vietējos tomātus, tādēļ bija izvārījusi tomātu krēmzupu, kuru slavēja pat pieredzējuši tomātu ēdienu gatavotāji. Savukārt itāļu dvesmas pasākumā ienesa ceļojošā picērija „Vīnkalni”, bet par saldajiem priekiem rūpējās vietējais ražošanas uzņēmums „R Chocolate” ar savu saldējumu, kam ir sešas dažādas garšas.

Vienu no lielākajiem pārsteigumiem sagādāja Brenguļu alus sētas saimnieki, kuri par godu svētkiem, piedāvāja tomātu alus degustāciju. Pasākumu bija ne tikai ēdiena tematika, bet arī kultūras priekšnesumi, ko sniedza Kauguru pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Mūri”, bērnu vokālais ansamblis „Domino”, Trikātas amatierteātris „TATS” un grupa „Alianse”. Pasākumu papildināja arī vietējie amatnieki, kas tirgoja ne tikai savus tradicionālos darinājumus, bet arī speciāli Tomātu svētkiem gatavotus nieciņus. Par bērnu aktivitātēm rūpējās brīvprātīgie palīgi un pasākuma vadītāji – Tomātiņš un viņa dārznieks!

Lielā cilvēku aktivitāte, ko rosināja unikālā pasākuma tematika un plašā programma, veicināja jaunas tradīcijas sākšanu Brenguļu pagastā – Tomātu svētki, kas jau nākamajā gadā notiks ar vēl lielāku vērienu, tiks apvienoti ar sporta dienu „Atvadas vasarai” un notiks pa visu Brenguļu centru.

Fotogrāfijas no pasākuma - http://ej.uz/1tjx

Brenguļu pagasta kultūras pasākumu organizatore

Ieva Putniņa