Ziemas pārgājiens – Pa dabaspētnieka Tranzē pēdām

foto turisms

Februārī un aprīlī Valmieras Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina doties ziemas pārgājienos “Ko slēpj Valmiera?”. Šī gada pirmajā ekskursijā, kas notiks 18.februārī, interesenti kopā ar aktīvā tūrisma entuziasti Santu Paegli dosies pa dabas pētnieka un viena no pirmā Latvijas ornitologa Nikolaja Heinriha fon Tranzē pēdām.

Maršruts vedīs apvidū, ko savulaik krustām šķērsām “nopēdoja” pētnieks, vērojot dabu un rodot interesi tai pievērsties arī profesionāli. Ekskursanti piestās Jaunbrenguļu muižā, kur pirms 130 gadiem dzimis vācbaltiešu izcelsmes Latvijas dabas pētnieks un pasniedzējs. Interesenti varēs apskatīt, kur dzīvojis viņa onkulis un saimniekojis viens no viņa labākajiem draugiem – mežsargs Daliņš, soļotāja Jāņa Daliņa tēvs. Apmēram 15 kilometrus garais ceļš vedīs arī gar svaigi iztīrīto Abula upes krastu no Brenguļiem līdz upes ietekai, atklājot pārgājiena dalībniekiem, kā apvidu redzēja dabas pētnieks.

Pārgājiena sākums 18.februārī plkst. 10.30 slēpošanas centra “Baiļi” stāvlaukumā. Tur arī noslēgums ap plkst.15.00, pa ceļam apskatot Abula upi, Jaunbrenguļu muižas kompleksu (sākot no kungu mājas un beidzot ar fazānu audzētavu), veco muižas ceļu, Vecbrenguļu muižas kompleksu, Tilgaļu leju un citus objektus, par kuriem interesantos stāstos dalīsies pārgājiena vadītāja Santa Paegle.

Būs arī atpūta un spēku atjaunošana pie ugunskura. Katrs aicināts parūpēties par siltu dzērienu, kā arī uzkožamo enerģijai. Apģērba un apavu izvēle – attiecīgi laikapstākļiem, ņemot vērā, ka ceļš lielākoties vedīs pa meža takām. Dalības maksa ziemas pārgājienā – 4,00 EUR no personas, apmaksu veicot Valmieras Tūrisma informācijas centrā līdz pārgājiena dienai. Valmieras TIC 18.februārī būs atvērts no plkst.10.00.

Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūgums pieteikt savu dalību pa tālruņiem 64207177, 26332213, e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā Rīgas ielā 10.

Nākamais ziemas pārgājiens “Ko slēpj Valmiera?” paredzēts 29.aprīlī. Savukārt veloekskursijas ciklā “Velosipēdistu vasara Valmierā” notiks 3.jūnijā, 30.jūlijā, 19.augustā, 10.septembrī un 7.oktobrī.

Atklāj, ko interesantu slēpj Valmieras puse, dodoties Valmieras TIC organizētos aizraujošos pārgājienos un velo ekskursijās!

Informāciju sagatavoja:

Zane Bulmeistare

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Foto: Santa Paegle