Beverīnas novada teritorijā notiks Zemessardzes mācības "Pūces nakts"

22

No 12. līdz 13.oktobrim Valmieras pilsētā, Beverīnas un Kocēnu novadu teritorijās notiks Zemessardzes 22. kājnieku bataljona mācības "Pūces nakts".

Mācības "Pūces nakts", kurās piedalīsies apmēram 60 zemessargi, bataljonā kļuvušas par tradīciju. To laikā zemessargi ar kājām pārvietosies gar sabiedriskajiem autoceļiem un vairākos kontrolpunktos pildīs mācību scenārijā noteiktos vingrinājumus – pončo uzsliešanu, šķēršļu pārvarēšanu, pirmo palīdzību, kā arī citas aktivitātes.

Mācību dalībnieki diennakts gaišajā un tumšajā laikā pārvietosies formas tērpos ar ieročiem rokās, bet nelietos munīciju un kaujas imitācijas līdzekļus. Pārvietošanās maršruti tiek plānoti, lai pēc iespējas mazāk traucētu satiksmi un vietējos iedzīvotājus.

Zemessardzes 22. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ir Kocēnu, Burtnieku, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Smiltenes, Strenču, Beverīnas, Alojas novads, kā arī Valmieras pilsēta un daļa Salacgrīvas novada. Bataljona komandieris kopš 2018. gada 12. oktobra ir pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins.

Zemessardzē uzņem 18–55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811.

Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un  zemessargu pārvietošanos Valmieras pilsētā, Beverīnas un Kocēnu novadu teritorijās. Nacionālie bruņotie spēki lūdz ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām.

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Sabiedrisko attiecību speciāliste Laima Ķevere 

Tālr.28326080 e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi