Beverīnas novada vēlēšanu komisija informē par Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2019.gada 25.maijā

EP Velesanas201925.maijā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās Latvijas pārstāvībai Eiropas Parlamentā jāievēl astoņi deputāti.

  1. Vēlēšanās var piedalīties Latvijas pilsoņi un citu ES dalībvalstu pilsoņi, kuri uzturas Latvijā un ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas Vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, cilvēkam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam, un ir nepieciešama derīga pase vai personas apliecība (eID).

    Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju uzskaitei izmanto Vēlētāju reģistru, un katrs Latvijas vēlētājs ir iekļauts noteikta iecirkņa vēlētāju sarakstā atbilstoši reģistrētajai dzīvesvietai.  Savu vēlēšanu iecirkni var noskaidrot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) izsūtītajā paziņojumā. Ja neesat saņēmis šo paziņojumu un Jums ir šaubas par to, kurā vēlēšanu iecirknī jābalso, aicinām sazināties ar PMLP, zvanot pa tālr. 67049999 vai www.pmlp.gov.lv. Beverīnas novada vēlēšanu iecirkņu adreses un kontakttālruņi:

Beverīnas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ineta Melbārde

29215189

Beverīnas novada vēlēšanu komisijas sekretāre Egita Biša

26460272

925.vēlēšanu iecirknis  Pirmsskolas izglītības iestāde, “Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Beverīnas novads

priekšsēdētāja Evija Melngalve-Markitāne

26259811

920.vēlēšanu iecirknis Brenguļu pagasta pārvalde,  “Kaimiņi”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads

priekšsēdētāja Aiga Blumberga

29227008

905.vēlēšanu iecirknis Trikātas kultūras nams, Nākotnes iela 2, Trikātas pagasts, Beverīnas novads

priekšsēdētāja Dace Birkava

29178165

Pirms vēlēšanām vēlēšanu iecirkņi strādās:

pirmdien, 20.maijā, no 17.00 līdz 20.00;

otrdien, 21.maijā, no 8.00 līdz 11.00.

Šajās dienās vēlētāji vēlēšanu iecirkņos nobalsot nevarēs, bet varēs saņemt informāciju par vēlēšanu kārtību, iepazīties ar deputātu kandidātu sarakstiem un partiju priekšvēlēšanu programmām.

Laikā no 20.maija līdz 25.maija plkst. 12.00 vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēt vēlēšanu iecirknī, un šo vēlētāju aprūpētāji, var pieteikties vēlēt savā dzīvesvietā. Pieteikums jāiesniedz savā vēlēšanu iecirknī, to var izdarīt arī telefoniski.

Šajās vēlēšanās būs arī jauna papildus balsošanas iespēja iepriekšējā balsošanā - vēlēt jebkurā citā iecirknī Latvijā. Tomēr, izmantojot šo iespēju, jārēķinās ar ilgāku laiku, kas būs jāpavada iecirknī, jo, lai nodrošinātu principu “viens vēlētājs-viena balss”, iecirkņa darbiniekam, pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas būs jāsazinās ar vēlētāja iecirkni, lai pārliecinātos, ka vēlētājs nav jau nobalsojis. 

Balsot iepriekš vari savā vai citā vēlēšanu iecirknī:
trešdien, 22.maijā no plkst. 17.00 līdz 20.00;

ceturtdien, 23.maijā no plkst. 09.00 līdz 12.00;

Piektdien,  24.maijā no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Vēlēšanu dienā, sestdien, 25. maijā iecirkņi strādās no plkst. 7.00 līdz 20.00. Šajā dienā nobalsot varēs tikai savā vēlēšanu iecirknī.

Vēlētājs informāciju par vēlēšanām var uzzināt arī internetā, Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā www.cvk.lv vai pa tālruni 67049999.