Par akciju “Zemes stunda 2019”

zemes stunda foto2019

Šī gada 30. martā visā pasaulē atzīmēs Zemes stundu. Laikā no 20:30-21:30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija – ikviens ir aicināts simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Tāpēc aicinām arī Jūs šogad pievienotais šai pasaulē lielākajai globālajai akcijai izslēdzot Beverīnas novada pašvaldības ārējo apgaismojumu un, aicinot iedzīvotājus, uzņēmējus un ciemiņus pievienoties, organizējot arī dažādus pasākumus,  ar mērķi pievērst uzmanību vides problēmām.

Gaidīsim Jūsu apstiprinājumu brīvā formā par gatavību piedalīties akcijā Zemes stunda 2019 (norādot kontaktpersonu, ar kuru sazināties vajadzības gadījumā) e-pastā - Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Atgādinām arī, ka akcijas mērķis nav ietaupīt elektrību. Tas šādā pasākumā nav iespējams. Gaismas izslēgšana ir tik pat simboliska kā svecīšu aizdedzināšanai Lāčplēša dienā. Skaidrs, ka svecītes aizdegšanai nav praktiskas jēgas – tāpēc nepalielināsies aizsardzības budžets vai profesionālās armijas skaitliskais sastāvs. Tomēr tas liek mums domāt par to, kāpēc mums vispār ir sava valsts un ko darīt, lai tā turpinātos. Līdzīgi arī Zemes stundā. Nav nozīmes izslēgto elektroierīču skaitam, svarīga ir cilvēku apzināta nepieciešamība dzīvot videi draudzīgi.

Pērn Zemes stunda tika atzīmēta kopumā 188 valstīs. Savukārt Latvijā Zemes stunda tika atzīmēta 60 pašvaldībās, pulcējoties pasākumos pie ugunskuriem, organizējot vides izglītības darbnīcas, akustiskās mūzikas koncertus, orientēšanās spēles, nakts skrējienus, gājienus un citas aktivitātes.

Informācijas avots: http://lv-pdf.panda.org/