Trikātā izspēlēs lugu “Ļaunais gars”

brivdabas izrade29jul Trikata

Tikai nesen, 22.jūnijā vakarā Mūrmuižas estrādē notika Jāņu ielīgošanas pasākums, kur varēja noskatīties Kauguru pagasta amatierteātra ”Vīzijas” pirmizrādi Rūdolfa Blaumaņa lugai „Ļaunais gars”. Šo izrādi izspēlēs arī Trikātas pilsdrupu estrādē.

Teātra aktrise Aina Saleniece stāsta par izrādi: “Lugas darbība norit Cīruļu mājās, kuras saimnieks ar māti, sievu un saimi dzīvo mierā un saticībā. Saimnieks uzzina, ka loterijā vinnējis lielu naudas summu. Saimniece šīs ziņas ietekmē krasi maina savu attieksmi pret saimi – kļūst augstprātīga un lepna, neļauj brālim precēties ar viņa iecerēto vienkāršu dienestmeitu Cīruļos, atlaiž viņu no darba, kā arī gandrīz padzen no mājām vīramāti.

Tad saimnieks ierodas ar ziņu, ka vinnēts nav nekas, jo avīzē bijusi drukas kļūda! Lugas tēma ir naudas nestais ļaunums – cik naudai ir liela vara un kā tā var ietekmēt cilvēka prātu. Lugas sižetā parādās ne tikai prieks, mīlestība un asprātīga apcelšanās, bet arī skarbs pavērsiens, kad cilvēks zaudē prātu.”

Beverīnas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Marija Melngārša