Brenguļu sākumskola un neparastais pavasaris

Pavasaris šogad pārbaudīja mūsu spēju rīkoties nekavējoties, mainīties un pastāvēt. Labi, ka mums bija dota brīvlaika nedēļa, kurā padomāt un pārkārtot ikdienas ritmu. Pirmsskolas grupās “Kāpēcīši”, “Knīpas un knauķi” turpinājās darbs. Laiks bija pietiekami jauks, lai audzinātājas Linda, Ieva un Undīne mācību un audzināšanas procesu pēc iespējas vairāk organizētu svaigā gaisā.

Pastaigās bērniem bija uzdevumi – vērot dabu, kas mostas, konstruēt, veikt zīmējumus, aplikācijas pēc vērotā. Čakli un no sirds bērnus lolot palīdzēja auklītes Jolanta, Rita un Maruta. Skolas saimnieces Inguna un Melita rūpējās par gardām maltītēm ne tikai pašu bērniem, bet arī skolēniem no daudzbērnu ģimenēm un pašvaldības darbiniekiem. Lielajā zālē uz palodzēm, apkopēju Andas un Agneses roku aprūpēti, modās, plauka, zaļoja asteru, samteņu, kabaču, ķirbju stādi, zaļoja lociņi. Zemei iesilstot, stādi pārceļoja uz dobēm skolas apkārtnē, tie priecēs mūs visu vasaru.

Klašu telpas gan bija neparasti klusas, jo audzēkņi kopā ar vecākiem mācījās mājās. Lai pierastu pie jaunā mācīšanas un mācīšanās procesa, darbu iesākām ar projektu nedēļu “Zemūdens pasaule”. Skolotāji plānoja savu darbu, piedalījās vebināros, gatavoja stundas, mājas darbus, nesatiekot bērnus. Tomēr komunikācija gan ar skolēniem, gan viņu vecākiem notika ik dienu, lai skaidrotu, palīdzētu, uzmundrinātu, iegūtu atgriezenisko saiti. Skolēni mācījās radoši un aizrautīgi, apguva datorikas prasmes, lietojot tādas tīmekļvietnes kā – www.uzdevumi.lv, www.soma.lv, www.youtube.com.

Skolotājām Līgai, Santai, Gunitai un Inesei tika sūtīti brīnišķīgas fotogrāfijas un video tālruņa aplikācijā WhatsApp un portālā E-klase.

Savstarpējās sarunās atklājās, ka skolēni tomēr ļoti ilgojas pēc skolas un skolotājām pietrūkst bērnu kņada un rosība. Vēl marta sākumā gatavojāmies dalībai sākumskolu kombinētajā olimpiādē un konkursā “Superziķeris”, tomēr dzīve ienesa savas korekcijas.

Vislielākais mūsu atbalsts un palīgs šajā laikā bija mūsu skolēnu brīnišķīgie vecāki, kuri neapmulsa un nenobijās, bet droši iesaistījās neparastajā mācību procesā. Paldies visiem vecākiem, kuri mācību gada garumā palīdzēja Brenguļu sākumskolai atkal izcīnīt 1.vietu valstī makulatūras vākšanas konkursā.

Lai mums visiem saulaina un priecīga vasara!

Informāciju sagatavoja:

Brenguļu sākumskolas direktore Sandra Kaufmane