Ieejam skolas vēsturē

“Šis neparastais pavasaris ar milzu izaicinājumiem un pārbaudījumiem Latvijas izglītības sistēmai, gan sabiedrībai un pasaulei kopumā, gan katram no mums paliks vēsturē kā pavērsiena punkts, pēc kura vairs nebūs tā, kā līdz šim,” raksta "Skola 2030" izdevuma “Domāt. Darīt. Zināt” redaktore Inese Leitāne.

Mācību gada trešais ceturksnis bija neparasts, kad skolotājiem, skolēniem, arī vecākiem bija jāapgūst daudz jaunā un nezināmā, jāpielāgojas jauniem apstākļiem un režīmam. Skolēni šajā procesā saskatīja daudz pozitīvā:

 • garantēts ilgāks miegs,
 • starpbrīžus nosaku es,
 • pildu uzdevumus jebkādā secībā, 
 • varu ēst un darīt citas lietas mācoties,
 • ja kaut ko nesaproti vari pajautāt palīdzību kādam vai meklēt internetā,
 • vienā dienā var izdarīt arī nākošās dienas uzdevumus, lai nākoša diena ir brīva,
 • ja kāds uzraksta, vari atbildēt un nav jāklausās kā skolotāja tev aizrāda,
 • mācību materiāli ir pieejami elektroniski,
 • var gūt jaunu pieredzi darbus darot attālināti.

Atzīmēja arī negatīvo:

 • grūtāk apgūt vielu,
 • slinkums pildīt darbus,
 • vairāk jāmācās nekā skolas mācību procesā
 • lielāks laiks jāpavada pie ekrāna,
 • ir daudz uzdoto uzdevumu
 • neredzu draugus,
 • labāk es eju uz skolu, nekā šādi mācos!

Jā, ik laika periodu, kuru pagarināja kā attālināto mācīšanās laiku, skolēni gaidīja ar nepacietību, cerēdami, ka varēs atgriezties skolā. Taču pašlaik ir zināms, ka šajā mācību gadā skolēni skolu vairs neapmeklēs.

Trikātas pamatskolas vēsturē 2019./2020. mācību gads ieies kā pirmais, kad 9. klases skolēniem neskanēs skolas pēdējais zvans, nebūs jākārto valsts eksāmeni un viņu sekmju izrakstos nebūs lasāms ieraksts “Nokārtoja eksāmenus ar šādām sekmēm: Latviešu valodā, Angļu/Krievu valodā, Matemātikā, Latvijas vēsturē”. Nebūs vēl daudz sīku notikumu, kuri paliktu skolēnu, absolventu, viņu vecāku, klases audzinātāju un skolotāju atmiņās.

Priecē, ka 12. jūnijā skolas zāle būs izrotāta absolventu un šīs skolas 82. izlaidumam. Taču tas noritēs neparastāk – piedaloties tikai absolventiem, skolas vadībai un klases audzinātājam.

Svarīgi katram mums – ko no šī laika atcerēsimies un, ko paņemsim līdzi kā vērtīgu pieredzi – nākotnē.

Informāciju sagatavoja:

Trikātas pamatskolas direktores vietniece Inga Boškina