Trikātas pamatskolas dalība Ekoskolu Ziemas forumā

ekoskola logo

No 28. februāra līdz 1. martam Salaspils 1. vidusskolā notika līdz šim gan apmeklētāju, gan piedāvātās programmas ziņā apjomīgākais pasākums Latvijas Ekoskolām – Ekoskolu Ziemas forums 2020. Šogad Ziemas forums norisinājās jau 7. reizi un pulcēja 350 dalībniekus – gan skolotājus, gan skolēnus no visas Latvijas. No Trikātas pamatskolas piedalījās divas 7. klases skolnieces un skolotāja Iveta Brence.

Foruma trīs dienu programmā norisinājās daudzveidīgas izglītojošas un interaktīvas vides nodarbības, pieredzes apmaiņas sesijas, atraktīvi komandu uzdevumi un saliedēšanās aktivitātes, iedvesmojoši viesi un priekšnesumi ar vides izglītības elementiem.

Foruma pirmā diena bija vairāk veltīta tam, lai iepazītu vietējās kopienas ikdienu vides izglītības jomā un apmainītos savstarpējām pieredzēm, otrās dienas epicentrā bija izglītojošas nodarbības, lai paplašinātu foruma dalībnieku izpratni par dažādiem vides jautājumiem un izaicinājumiem, ar mērķi saskatīt savas kā indivīda un kopienas iespējas nelielām, bet būtiskām rīcībām mazinot savu ietekmi uz apkārtējo vidi.

Nodarbības vadīja pārstāvji no Latvijas Universitātes, Latvijas Dabas fonda, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, biedrības „Dzīvnieku biedrība”, Fashion Revolution Latvia, biedrības “Zaļā brīvība”, SIA “ZAAO”/ Dabas un tehnoloģiju parka “URDA”, Komunikācijas vadības aģentūras Deep White, jauniešu apvienībām „Precious plastic Latvia” un „Pēdējais Salmiņš” biedrības  “Piedzīvojumu Gars” un citi. Praktiskajās prasmju darbnīcās eksperti dalījās ar vērtīgiem padomiem, piemēram, kā veidot efektīvas vides kampaņas, kā gatavot videi draudzīgu ēdienu un kultūraugu audzēšanas kastes no „nederīgiem” materiāliem, kā būt veiksmīgam līderim un citās tēmās.

Foruma kulminācija bija trešajā, noslēdzošajā dienā ar kopīgu dalībnieku pārgājienu un zibakciju Salaspils pilsētā, kā arī jauniešu kampaņu ideju prezentāciju, kas tika izstrādātas foruma laikā un pēc tam īstenotas, atgriežoties skolā.

Pēc foruma skolnieces uzskaitīja ļoti daudz ieguvumus:

 • Ļoti interesantas lekcijas par pasaules nākotni un radošo pieeju izglītojot.
 • Daudz ko iemācījos par sociāliem mēdijiem, jo apmeklēju darbnīcu “digitālā satura veidošanu”.
 • Jautra pārģērbšanās no pieejamām drēbēm, atbilstoši situācijai.
 • Ēdieni bija veģetāri, sapratām, ka veselīgs ēdiens ir garšīgs.
 • Mums bija ļoti jautra, mīļa, nepārspējama komandas vadītāja.
 • Bija atrasti īstie cilvēki, kas vada lekcijas un darbnīcas jauniešu vidū.
 • Iespēja apmeklēt baseinu.
 • Daudz dalībnieku, kas uzstājās koncertos, un tas ļoti priecēja.
 • Nakts trase bija “spridzeklis”, tajā bija interesanti, pārdomāti uzdevumi.
 • Priecēja, ka nakts trase notika botāniskajā dārzā.
 • Patika, ka meklējām reālus risinājumus ar vidi saistītām problēmām.
 • Patika vakara “naksniņas”. u.c.

Ekoskolas forums foto

Foto un teksts:

Trikātas pamatskolas skolotāja Iveta Brence