Ziema Brenguļu sākumskolā

ZiemasOlimpiad 1

Kamēr ziema apdomājas nākt vai nenākt šogad pie mums, bērniem un skolotājiem nav laika domāt, ir jārosās. Ļoti gaidījām draugus no J.Endzelīna Kauguru pamatskolas un Trikātas pamatskolas ciemos uz Brenguļiem, lai kopīgi sportotu Ziemas olimpiādē.

Neskatoties uz to, ka dabā sniega nebija, pie mums bija ieradušies sniegavīri, kuri organizēja kustību spēles un rotaļas. Bērni ne tikai skrēja un vingroja, bet atcerējās Latvijas vēsturi, spēlējot spēli “Rīgas sargi”, iepazinās ar ziemas sporta veidu – skeletona, kamaniņu braukšanas un bobsleja atšķirībām. Bija arī praktiskas nodarbības knaģu spraušanā, lai veikli izžāvētu veļu, pikošanās un braukšana “vilcienā” pa novadu.

Īsta jautrība sākās, kad spēlējam tautas bumbu ar lielo vingrošanas bumbu un aizsardzību. Uhh! Lielā bumba tik viegli neļāvās lidošanai un spēles dalībniekiem nevarēja trāpīt, jo viņi noslēpās aiz šķēršļa. Ziemas spēlēs nebija zaudētāju, jo ikviens, kurš ieradās, bija uzvarētājs. Noslēgumā Beverīnas novada Kultūras centra vadītāja Agija Roķe visus apbalvoja ar medaļām un gardiem našķiem. Sniegavīru tērpos ieslēpušies skolotāji Mārīte, Guntars un Sandra aicināja visus gatavoties nākošajiem sporta svētkiem.

Kāds no dalībniekiem ir jau pieredzējis sporta spēļu meistars, kāds šajā dienā nopelnīja savu pirmo spožo medaļu, tomēr visi kopā kļuva priecīgāki un draugiem bagātāki.

Foto un teksts:

Brenguļu sākumskolas direktore Sandra Kaufmane