Piektais pasaules diktāts J.Endzelīna Kauguru pamatskolā

5.pasaules diktātā latviešu valodā, kas notika 2019.gada 9.novembrī, piedalījās 2054 dalībnieki, kas ir par 25% vairāk nekā pērn. Diktātu rakstīja arī citās valstīs, piemēram, Lielbritānijā, Vācijā, Norvēģijā, Beļģijā, Nīderlandē un citur.

Īpaši šim notikumam tekstu veidoja Nora Ikstena. Cilvēki, kuri piedalās diktāta rakstīšanā, šo dienu uzskata par svētkiem. Arī mūsu skolēni piedalās jau piekto gadu šajos latviešu valodas svētkos, atbalstot pasaules diktātu. Arī mēs rakstījām Noras Ikstenas tekstus atbilstoši katram vecuma posmam.

Priecājamies par tiem skolēniem, kuri šo darbu veica izcili un bez kļūdām. 1.klasē – Kima Markitāne, Reinis Jurgensons, Lēna Auniņa, Māris Šulcs, Raitis Borodins, Reinis Pīlāgs, Elizabete Strazdiņa, Zane Bērziņa un Alekss Bijubens.

2.klasē – Mikus Rambols un Ralfs Gustiņš. 4.klasē – Evelīna Eberharde un Adrians Salmiņš. 5.klasē – Dāvis Markuss Liepiņš, Sanija Bāliņa, Kristiāna Spalviņa un Kalvis Jurgensons. 6.a klasē –Raivo Plužmo, Sendija Cince un Lāns Daniels. 7.klasē – Elēna Krastiņa. 8.a klasē – Alekss Vanags, Amanda Bērziņa un Elīna Ozola. 8.b klasē – Agneta Auniņa un Samanta Šice. 9.klasē – Toms Oskars Ozols.

Cienīsim latviešu valodu un vairosim rakstītprieku!

Informāciju sagatavoja:

J.Endzelīna Kauguru pamatskolas

direktora vietniece izglītības jomā Aija Dubova