Erasmus+ dalībskolu vizīte Tšebiņā

kopfoto Polija

Trikātas pamatskolas pieci skolēni un divas skolotājas no 2. līdz 6. decembrim piedalījās projekta otrajā mobilitātē Tšebiņā, Polijā.

Brauciens uz Poliju sākās jau plkst. 06.00 no rīta. Izbraucām pa skaistu, sniegotu ceļu no Latvijas, bet Lietuvā jau mūs sagaidīja spoža saule, bet vēlāk Polijā lija smalks lietutiņš, un bija iestājusies nakts.

Polijā mēs satikāmies ar citām Erasmus + projekta dalībvalstīm. No katras valsts bija 5 skolēni un 2 skolotāji. Skolēni prezentēja savu valsti, izcēla lietas, ar kurām lepojas savā skolā, novadā, valstī. Rumānijai bija svētki - 101. gadu jubileja, tāpēc bija sagatavots īpašs priekšnesums tautastērpos. Arī Polijas bērni, sagaidot tik daudz ciemiņu, bija sagatavojuši dziesmas, dejas, teātra uzvedumus, kas īpaši iepriecināja, jo caur tiem var labi sajust katras tautas kultūru.

Katras valsts pārstāvji izcēla kādu savas kultūras senu, jau daļēji aizmirstu lietu, ko vajadzētu mācīt arī jaunajai paaudzei. Daži bija uzfilmējuši, kā pagatavo tradicionālos ēdienus, citi bija sakopuši kādu vēsturisku vietu, bet mēs ar skolēniem rādījām video, kur meitenes mācās aust tepat Trikātā. Par šiem video bija sagatavoti 5 jautājumi, uz kuriem pēc tam kopīgā spēlē bija jāatbild. Mūsu skolniece Samanta spēja gana precīzi atbildēt un ieguva 2.vietu.

Vēl viens no mājas darbiem, kas tika gatavots dodoties braucienā, bija jāuzzīmē projekta logo. No mūsu Latvijas, kā labākais tika novērtēts Sanijas zīmētais logo.

Šajā braucienā visi skolēni kopā mācījās sarunāties svešvalodā, spēlējot spēles apguva vārdus angļu valodā, mācījās poļu tradicionālās dejas, sadarbojās un draudzējās viens ar otru. Varēja manīt, ka poļu bērni rūpējas par saviem ciemiņiem.

Izbaudījām Polijas tradicionālos ēdienus, pabijām teikām apvītajā Polijas pilsētā Krakovā. Ļoti interesants bija gides stāstījums ne tikai par Krakovas vēsturi, pieminekļiem, bet arī par poļu naudu. Vakarpusē bija iespēja iegādāties mazas dāvanas Ziemassvētku tirdziņā. Šajā tirdziņā varēja iegādāties sarkanas krelles, kas ir raksturīgas poļu tautai. Arī mēs šādas izmēģinājām taisīt paši savām rokām.

Netālu no Krakovas atrodas sāls raktuves, kur mēs pabijām vairāk kā 3 stundas. Grūti noticēt, ka zem zemes vairāk kā 130 m, atrodas tik plaša katedrāle, sāls skulptūras, ūdens baseini, iekārtotas tik plašas un skaistas telpas.

Šis brauciens ļoti patika visiem dalībniekiem, bērni bija ieguvuši jaunus draugus, stiprinājuši savas svešvalodas zināšanas, iepazinuši citu tautu kultūru. Atvadas pagāja ar asarām acīs, bet sirdī mājo prieks joprojām.

Fotogrāfija no pamatskolas 2019.gada decembra fotoarhīva

Informāciju sagatavoja:

Trikātas pamatskolas skolotāja Iveta Brence