Krāsainais rudens Brenguļu sākumskolā

kirbji 

Rudens Brenguļu sākumskolā atnācis ar pilnu grozu notikumiem. Izstādē “Rudentiņš – bagāts vīrs”, bērni bija sarūpējuši skaistas dārzeņu, augu un ziedu kompozīcijas. Neparasti svečturi, ķirbju meitenes ar ziedu vainadziņiem, kabaču laivas ar brašiem ceļotājiem priecēja skatītājus.

Draudzīgā pulciņā bērni un skolotāji devās pārgājienā gar Abula krastiem, iepazina mūsu meža takas. Santas Paegles vadībā bērni mācījās pazīt augu un ogu dažādību, apguva kārtīgam ceļotājam nepieciešamās prasmes.

Olimpiskajā dienā piedalījās pilnīgi visi Brenguļu sākumskolas audzēkņi – paši mazākie, bet ņiprie “Knīpas un knauķi”, zinātkārie “Kāpēcīši ” un 1.-4.klašu skolēni. Vispirms bērni kopā ar pašvaldības sporta pasākumu organizatoru uzvilka mastā olimpisko karogu, lai pēc tam visi kopā piedalītos vingrojumos gan mazajiem, gan lielajiem. Kopā ar mums sportoja arī ģimenes locekļi. Brīnišķīgu orientēšanos “Kaimiņu” sporta laukumā noorganizēja Santa Paegle. Komandās, kurās startēja arī mūsu vecāki, bija jāatrod un jāpieraksta uzraksti ar ogu nosaukumiem. Šoreiz svarīgi bija ne tikai ātrums, bet arī uzmanība un vērīgums. Kādu no kontrolpunktiem meklējām diezgan ilgi, kaut gan tas turpat deguna galā vien bija. Intriģējoša bija noslēpumainā kaste, kuru atvērt varēja tikai ar īpašu atslēgu. Paldies Santai par lielisko pasākumu! Paldies vecākiem, kuri aizrautīgi sportoja kopā ar mums!

Tā kā pagājušajā mācību gadā izcīnījām 1.vietu valstī makulatūras vākšanas konkursā, tādēļ ar prieku devāmies nopelnītajā ekskursijā uz Tērveti. Dabas parkā vispirms apmeklējām vides nodarbību Zaļajā klasē, pēc tam priecīgi devāmies uz Pasaku mežu, lai palūkotos, kas notiek Rūķu ciemā, rotaļu laukumā un, protams, pavizinātos ar Pasaku bānīti.

Miķeļdiena pie mums atnāca ar gadskārtējo tirgu, uz kuru tirgotāji bija gatavojušies ļoti nopietni. Galdā tika celti burkāni, āboli, dažādi ievārījumi, zāļu tējas, pašu gatavoti našķi – konfektes, kūciņas cepumi. Pircēju maciņos čaukstēja nauda-pupiņas, un visi steidza to ātrāk izdot, lai iegādātu kāroto preci.

Dzejas dienās pie skolēniem viesojās Klāvs Vasiļevskis, kas iepazīstināja bērnus ar tālo un neparasto Jaunzēlandi. Puišiem un meitenēm bija daudz jautājumu par šo zemi. Ļoti patika fotografēšanās no putna lidojuma. Pie pirmsskolas audzēkņiem Dzejas dienās viesojās dzejniece Zanda kopā ar savu četrkājaino draugu suni un runāja par atbildību.

Katra diena atnes kaut ko jaunu un nebijušu, un katru dienu mēs mācāmies pasauli, ne tikai skolas solā, bet arī Beverīnas novadā, Valmierā un Latvijā.

Foto un teksts:

Brenguļu sākumskolas direktore Sandra Kaufmane

Krasainsrudens1 Krasainsrudens2