Lai Beverīnas novada skolēniem būtu drošāks vasaras brīvlaiks

DSC 0959

Dodoties vasaras brīvlaikā, šī gada 30.maijā J.Endzelīna Kauguru pamatskolas teritorijā un Kauguru kultūras namā notika “Drošības diena”, kurā skolēni tika iepazīstināti ar ugunsdrošības teorētisko un praktisko pusi. Lai mācības tiktu uztvertas labāk, skolēni tika sadalīti divās grupās – viena grupa 1.-5.klašu skolēni un otra grupa – 6.-9.klašu skolēni.

6.-9.klašu skolēni, skolas teritorijā, skatījās un izmēģināja praktiskos ugunsdzēsēju demonstrējumus, kurus tiem demonstrēja Beverīnas novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas priekšnieks Sergejs Melngāršs ar komandu. Skolēni tika iepazīstināti ar ugunsdzēsēju mašīnu, tās funkcijām, tika stāstīts un rādīts kā tā darbojas. Skolēni varēja izmēģināt ar dzēst uguns liesmu!

Kamēr lielie skolēni nodarbojās ar ugunsdzēsības praktisko pusi, mazie – 1.-5.klašu skolēni Kauguru kultūras nama zālē klausījās teorētisko mācību, ko vadīja Valmieras rajona BUB priekšsēdētājs Egīls Kaužēns un pārstāvji no Valsts policijas.  Pēc tam abas grupas mainījās ar vietām.

Beverīnas novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda iesaistās dažādās aktivitātēs, kas saistītas ar ugunsdzēsību. Tie piedalās dažādās sporta spēlēs, kas saistītas ar to darba specifiku, tā izcīnot uzvaras un uzrādot ātrāko laiku. Lai uzlabotu praktiskās zināšanas un prasmes, Beverīnas novada BUB komanda ir piedalījusies vairākās apmācībās.

Savas zināšanas un prasmes demonstrējuši arī mazākiem novada iedzīvotājiem, stāstot un informējot par ugunsdrošību PII “Pasaciņa” audzēkņiem, Mūrmuižā.

Lepojamies ar to, ka Beverīnas novadā ir pašiem sava ugunsdzēsēju mašīna, kas līdz šim ir veiksmīgi pildījusi savas funkcijas.

Aicinām ikvienu izglītības iestādi un organizāciju parūpēties par drošību jebkurā diennakts laikā, rūpēties par saviem līdzcilvēkiem, baudīt vasaru un būt drošiem.

Foto un teksta autore:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša