Koka auto modeļu sacensības Trikātas pamatskolā

29. martā ceturto reizi notika atklātais čempionāts koka auto modeļu ātrumsacensībās. Sacensībām tika pieteikti 59 auto modeļi no Strenču novada vidusskolas, Rūjienas vidusskolas, Naukšēnu novada vidusskolas un Trikātas pamatskolas. Sacensības atklāja Trikātas pamatskolas direktore Inguna Kondratjeva, novēlot sacensību dalībniekiem veiksmi. Savukārt skolotājs Guntars Purgalis vēlreiz visiem dalībniekiem atgādināja sacensību noteikumus.

Visiem auto modeļiem bija jāiziet tehniskā kontrole, pārbaudot, vai atbilst sacensību nolikumam. Katram auto modelim bija jāveic četri braucieni. Medaļu izcīņa notika 3 grupās.

Meiteņu grupā piedalījās 9 auto modeļi:

 1. vieta – Daiga Mežīte Trikātas pamatskola
 2. vieta – Samanta Elizabete Pētersone Trikātas pamatskola
 3. vieta – Dārta Lūcija Švēde Trikātas pamatskola un Naukšēnu novada vidusskolas skolniece
 4. – 4. klašu grupā zēniem piedalījās 5 modeļi:
 5. vieta – Rihards Jānis Meļķis Trikātas pamatskola
 6. vieta – Augusts Zundāns Trikātas pamatskola
 7. vieta – Rodrigo Brencis Trikātas pamatskola
 8. – 9. klašu grupā zēniem piedalījās 45 modeļi. Godalgotās vietas ieguva Strenču novada vidusskolas un Rūjienas vidusskolas skolēni.

Tika vērtēts arī koka auto modeļu dizains. Godalgotās vietas ieguva Naukšēnu novada vidusskolas un Rūjienas vidusskolas skolēni

Komandu vērtējumā:

 1. vieta – Trikātas pamatskola
 2. vieta – Naukšēnu novada vidusskola
 3. vieta – Strenču novada vidusskola

Sacensībās piedalījās arī skolotāji. Ceturto gadu pēc kārtas uzvarēja Strenču novada vidusskolas mājturības skolotājs Aivars Magone, otrais Trikātas pamatskolas skolotājs Guntars Purgalis un trešais Juris Alps Naukšēnu novada vidusskolas mājturības skolotājs.

Koka auto modelistiem priekšā nopietnākās sacensības 17.aprīlī Strenču novada vidusskolā, kurās piedalīsies dalībnieki no Kurzemes un Vidzemes skolām.

Paldies Andrim Bortkēvičam par modeļu sagatavēm un Jānim Brencim par sarūpētajām medaļām. Sacensības palīdzēja tiesāt Trikātas pamatskolas skolēni Patrīcija Fūrmane, Alīna Solotkaja, Daniels Tabarovs un Matīss Ielītis.

 Informāciju sagatavoja:

Trikātas pamatskolas mājturības skolotājs Guntars Purgalis