Esi drošs uz ceļa!

autoskolaLauris foto

Brenguļu sākumskolas bērni ar nepacietību gaidīja 17.janvāra rītu, jo bija plānotas apmācības bērnu satiksmes drošībā. Šajā dienā satikām skolotāju Lauri no autoskolas “LAURIS”. Skolotājs mums iemācīja trīs svarīgus vārdus – APSTĀJIES, PASKATIES, PAMĀJ! Vai zini, kāpēc šie vārdi ir svarīgi, kad atrodiies uz ceļa? Vai zini, kas ir aklie punkti?

Sākumā skatījāmies filmu, kurā uzzinājām par šofera Jura darbadienu. Izrādās, ka kravas automašīna ir tikpat augsta kā žirafe un kopā ar piekabi ir 16,5 m gara. Kopējais garums ir četru vieglo automašīnu garumā. Šoferis kabīnē atrodas ļoti augstu, tāpēc viņš nevar redzēt visu, kas notiek uz ceļa. Tā veidojas aklie punkti. Uzzinājām arī to, ka kravas automašīnai nepieciešams vairāk vietas, kad tā veic pagriezienu.

Pēc nelielās filmas noskatīšanās visu redzēto mēģinājām atcerēties, izspēlējot situācijas uz krustojuma modeļa. Kopā ar Lauri tā likās kā jauka rotaļa.

Tad mūs gaidīja pārsteigums. Lauris ikvienam uzdāvināja izzinošu grāmatu “Apstājies, Paskaties, Pamāj!” un atstarojošo vesti. Viņš uzaicināja mūs iejusties īsta kravas automašīnas šofera profesijā.

Uzvilkām savas atstarojošās vestes un devāmies laukā. Tur mūs gaidīja ĪSTA fūre! Katram bija iespēja kāpt šofera kabīnē pie stūres un pārliecināties, ka tiešām uz ceļa ir vietas, ko šoferis nevar redzēt, piemēram, pašā auto priekšā, tieši sānā pie kabīnes durvīm, tieši aiz mašīnas. Pārliecinājāmies, kā darbojas vārdi – “APSTĀJIES, PASKATIES, PAMĀJ!”.

Mums visiem bija liels pārsteigums, ka šoferim kabīnē ir arī pašam sava gulta, ledusskapis un pat mikroviļņu krāsns. Tas tāpēc, ka dažreiz šoferis ceļā ir vairākas dienas projām no savām mājām.

Nodarbībās piedalījās arī mūsu mazie bērni no pirmsskolas grupām – “Kāpēcīši” un “Knīpas un Knauķi”. Turpmāk visi atcerēsimies, cik svarīgi ir būt redzamam uz ceļa, un, ka pirmajā vietā ir drošība.

Paldies autoskolai “Lauris” par aizraujošo notikumu!

Fotogrāfiju autors: Autoskola "Lauris"

Informāciju sagatavoja: Brenguļu sākumskolas skolotāju kolektīvs