Atskats no “Ziemassvētku karuseļa” Kauguru pamatskolā

karuselis fotoKad par apgūto mācību vielu atzīmes ir izliktas, bet uz skolu jānāk un stundas vēl notiek, tad var darīt arī kaut ko, kas nav rakstīts mācību programmā, bet kas prasa atjautību, mazliet zināšanas, atraktivitāti un ļauj klasei saliedēties! 19.decembrī, jau trešo gadu mūsu skolā, visu klašu skolēniem tika rīkots “Ziemassvētku karuselis” – piecas darbnīcas par ziemu un Ziemassvētkiem.

Šo pasākumu organizēja skolotāja Līga Gecko, bet vadīja pašpārvaldes skolēni. Tas notika divas mācību stundas (1.-5.klase un 6.-9.klase), un katra klase pirms pasākuma saņēma maršruta karti. Katru gadu darbnīcu nosaukumi un aktivitātes mainās, bet šogad tās bija šādas:

1.darbnīca – “Ziemassvētku multenīte” (Daiga Zariņa, Luize Marta Andrejsone). Skolēni noskatījās multfilmu “Mog’s Christmas” un pēc filmas bija jāatbild uz 10 jautājumiem par redzēto. Visi nopelnīja 10 punktus.

2.darbnīca – “Ziemassvētku noslēpumi” (Viktorija Porša, Sindija Ina Muceniece). Vajadzēja atminēt 7 Ziemassvētku atribūtus, kas bija paslēpti un par katru tika pateikti pāris teikumu. Visiem izdevās visus atminēt, bet grūtākie izrādījās “eņģelis’ un “puzurs”.

Vēl bija iespēja piedalīties laimes loterijā, lai uzminētu, zem kuras no 7 plastmasas glāzītēm ir paslēpusies Jēzus figūriņa. Jāpiebilst, ka klasei bija jāvienojas par konkrētu glāzīti. Tikai 7.b klasei izdevās atminēt pareizi.

3.darbnīca – “Ziemassvētku sveiciens” (Dagmāra Rēzija Zariņa, Estere Sēne). Katrai klasei bija jāizgrezno lapa ar uzrakstu “Priecīgus Ziemassvētkus!” Šos darbus vēlāk varēja apskatīt skolas foajē pie sienas.

4.darbnīca – “Ziemassvētku virtene” (Paula Sandra Lippe, Samanta Šice). Katrs skolēns saņēma krāsainu papīra lentīti un ar līmes palīdzību tika veidota virtene. Pēc tam ar tām varēja izgreznot savas klases.

5.darbnīca – “Priecīgus Ziemassvētkus!” (Karīna Doņeca, Niks Kevins Markitāns, Alise Parfenkova) Vislielāko prieku bērniem ziemā sagādā sniegs. Un kuram gan nepatīk pikoties?

Skolēniem no papīra bija jāizveido apaļas pikas un no noteikta attāluma jāmet divos plastmasas spainīšos vai lielajā cukura maisā. Ja pika netrāpīja, tad bija jāskrien pēc tās un jaunu piku varēja taisīt tikai tad, kad iepriekšējā bija iemesta. Finālā pikas tika sabērtas katrai klasei piešķirtajā maisā.

Paldies pašpārvaldes aktīvistiem par pasākuma vadīšanu!

Fotogrāfija no pamatskolas 2018.gada fotoarhīva

Informāciju sagatavoja: J.Endzelīna Kauguru pamatskolas

direktora vietniece audzināšanas darbā Līga Gecko