Ciemos Beverīnas zemē

bibliokugis3

Kādā novembra nogales rīta pusē J.Endzelīna Kauguru pamatskolas skolēni pulcējas Kauguru pagasta bibliotēkā uz projekta “Meklējiet jūras ābeci bibliotēkās” pasākumu.

Šī projekta organizators ir bocmanis, Kr.Valdemāra dzīvesziņas pētnieks Gints Šīmanis, kurš apmeklē 28 Vidzemes bibliotēkas ar mērķi ieinteresēt bērnus lasīt grāmatas, padomāt par jūrnieka profesiju. Pāris nedēļas pirms pasākuma 6.-9. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties viktorīnā, kurā skolēni sniedza atbildes uz dažnedažādiem jautājumiem par jūrniecību.

Tikšanās reizē azartiskais bocmanis G. Šīmanis uzrunāja skolēnus, rādīja videofilmu “Valdemārs par Valdemāru”. Viesos bija arī Salacgrīvas novada bibliotēkas vadītāja Hedviga Inese Podziņa, kura pastāstīja savu personīgo pieredzi par viņas sajūtām kā jūrnieka sievai un arī māte. Skolēniem bija iespēja klausīties kapteiņa Arņa Uzkalna pieredzi, dažādus atgadījumus par savu darba pieredzi jūrniecībā.

Kauguru pagasta bibliotēka saņēma dāvanā grāmatas, kuras sarūpēja Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka, Latvijas Nacionālā bibliotēka, kā arī biedrība “Bibliokuģis Krišjānis Valdemārs”. Paldies šī pasākuma iniciatorei, bibliotēkas vadītājai Daigai Miglavai. Varam priecāties, ka tika izlozētas divas ceļazīmes uz Briseli (Eiroparlamentu) un viena no laimīgajām ir mūsu bibliotekārīte Daiga.

Savukārt erudītākie viktorīnas dalībnieki 6. klases skolniece Emīlija Kitija Brante un 7. a klases skolnieks Alekss Vanags saņēma ielūgumu apmeklēt Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Izmantosim iespēju lasīt, mācīties, iegūt zināšanas, nebraukt laimes meklējumos uz citām zemēm. Lai mums izdodas!

Fotogrāfijas no pamatskolas fotoarhīva

Informāciju sagatavoja: J. Endzelīna Kauguru pamatskolas

direktora vietniece izglītības jomā Aija Dubova

Ciemos BeverinasZeme2018 bibliotkugis