Izzinoša ekskursija uz Rīgu

Trikātas pamatskola ir iesaistījusies projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Ar šī projekta atbalstu 17. oktobrī 1.-6. klašu skolēni brauca ekskursijā uz Rīgu, kur Dabaszinību skolā piedalījās divās nodarbībās: zinātnes rotaļlietas un vides spēles.

Katrs skolēns pagatavoja divas rotaļlietas. Skolēnos izbrīnu radīja no papīra pagatavotais putniņš, kurš nekrīt nost no pirkstiņa, lai gan uz tā turas tikai ar knābīti. Izrādās, ka to līdzsvaro smaguma centrs.

Otra pagatavotā rotaļlieta izraisīja jautājumu, kāpēc virpinot lapu, kurai vienā pusē zīmētais zars un otrā lapas pusē zīmētais putniņš saplūst zīmējumā. Tajā izskatās, ka putniņš sēž uz zara? Atbilde vienkārša – tas tāpēc, ka mēs ar acīm uztveram attēlu un šis impulss nonāk smadzenēs. Attēls mainās tik ātri, ka mēs to uztveram kā vienu veselu. Šie atklājumi skolēniem šķita ļoti interesanti. Skolēniem ar pašdarinātām rotaļlietām patika spēlēties arī mājup braucot.

Vēl skolēni aktīvi darbojās vides spēlēs, kur Dabaszinību skolas apkārtnē pēc maziem foto kadriem meklēja katru objektu, atrasto arī atzīmējot plānā. Šo uzdevumu veica draudzīgi, sadarbojoties pārī. Aktivitāte bija interesanta un patīkama, jo diena bija silta un saulaina.

Pēcpusdienā apmeklējām Rīgas kinostudijā Animācijas brigādi, kur uzzinājām, kas ir animācija. Lai panāktu kustības šķietamību, lelles tiek kustinātas un fotografētas. Neticami šķiet, lai filmā uzņemtu 1 sekundi, ir jāfotografē 30 kadri! Tāpēc ir nepieciešama liela pacietība. Redzējām animācijas filmu lelles, dekorācijas. Noskatījāmies vairākas filmiņas. Tas bija ļoti interesanti! Tagad jau ar citu interesi varēsim skatīties visas animācijas filmas.

Mājās atgriezāmies priecīgi, zinošāki un gandarīti par darbīgo dienu.

Informāciju sagatavoja:

Trikātas pamatskolas skolotāja Ligita Garsele