Piedaloties un līdzdarbojoties skolas dzīvē

Vasara ir visīstākais laiks lai piepildītu visus sapņus. Tā ir atpūta, peldēšana, ceļojumi, ciemošanās, svētku svinēšana un daudz, daudz citas aktivitātes.

Trikātas pamatskolas pašpārvaldes dalībnieki šobrīd izdzīvo vasaras priekus: sauli, jūru, dažādus pasākumus, bet pirms došanās garajā brīvlaikā veica mācību otrā pusgada izvērtējumu.

Skolēni atzīst, ka mācību gads paskrēja nemanot un šis semestris bija piedzīvojumiem pilns, veidojot gan pasākumus, gan dažādas aktivitātes, padarot skolēnu ikdienas dzīvi interesentāku!

Pirmais pasākums otrajā semestrī, kuru organizēja skolēnu pašpārvaldes dalībnieki, bija konkurss 5.-9. klasei “Es mīlu Tevi...!”. Tajā tika pārbaudīts cik erudīti ir mūsu skolas skolēni. Visi dalībnieki sadalījās divās komandās – zilā un dzeltenā komanda. Šīs divas krāsas ir Trikātas skolas karogā. Konkursā ietilpa dažādi uzdevumi par Latviju, Trikātu un Trikātas pamatskolu. Pēc erudīcijas konkursa notika diskotēka.

“Protams, skolēnu pašpārvalde visu laiku nekaļ idejas nākamajam pasākumam, bet mazliet arī izklaidējas. Šoreiz izlēmām, ka vēlamies doties uz Smiltenes boulingu, lai kopā atpūstos,” stāsta Laila Baltiņa.

Marta sākumā, Valmieras kinoteātrī “Gaisma” norisinājās karjeras pasākums “Nākotnes profesionālis”, kurā Valmieras un apkārtējo skolu skolēni tikās ar dažādu profesiju pārstāvjiem un varēja uzzināt viņu panākumu atslēgu veiksmīgas karjeras veidošanā.

Trikātas pamatskolas skolēnu pašpārvaldes dalībnieki nolēma, ka vēlas piedalīties projektā “100 darbi Latvijai”. Šogad ir Latvijas simtgade, tāpēc skolas aktīvākie skolēni izlēma izvedot skolas parkā skaistu puķu dobi Latvijas kontūras formā. Lielākās pilsētas tajā izveidotu kā apaļas puķu dobītes. Projekta iesniegšanai bija nepieciešama neliela skice par kuru parūpējās skolēnu pašpārvaldes dalībniece Patrīcija Fūrmane. Šī puķu dobe būtu ne tikai dekoratīvs elements, bet arī izzinoša karte, kurā septembrī ar lāpām iezīmētu Baltijas ceļu, novembrī visapkārt puķu dobei izliktu degošas svecītes, izgaismojot Brīvības cīņās izcīnīto Latvijas robežu utt.

“Maijā veicām projekta “100 darbi Latvijai” realizēšanu: noteicām dobes mērogu, lai varētu atlikt puķu dobes platumu un garumu. Lai būtu vieglāk izveidot dobes kontūru, mēs sarūtojām skices lapu un arī dobes laukumu (mērogā 1:70). Valsts kontūru iezīmējām ar mietiņiem, kurus sagatavoja zēnu mājturības skolotājs Guntars Purgalis un norobežojošo lenti. Šo projektu uzsākām veiksmīgi, taču nelielu pārpratumu dēļ projekts netika realizēts,” precizē Laila Baltiņa.

“Vienu labu darbu tomēr izdevās paveikt – izgatavot dāvanas represētajiem Trikātas pagasta iedzīvotājiem,” atceras Paula Škirikova. “Zēni veidoja svečturus, lakoja tos un kopā izvadājām represētajiem.”

19. aprīlī skolēnu pašpārvalde skolā organizēja pasākumu “Vai tev tas ir pa spēkam?” Skolēniem skolas telpās bija jāatrod četras stacijas, kurās jāizpilda dotie uzdevumi visai komandai kopā. Interesants bija uzdevums – 3 cilvēku komandā katram dalībniekam 3 m garas auklas vienu galu apsēja: vienam ap vidukli, otram ap kāju un trešajam ap roku. Komandas uzdevums – uzpīt pīnīti jeb “bizi”. Pasākums izskanēja ar jauku diskotēku.

“Mācību gada noslēgumā nolēmām, ka vajag arī nedaudz visiem kopā pasēdēt pie ugunskura un atcerēties visus tos jaukos pasākumus, kurus kopā esam organizējuši un arī piedalījušies. Skolas noslēgumā 30. maijā satikāmies kopā nelielā piknikā. Tajā spēlējām dažādas spēles, piemēram “Paslēpes” un šī gada skolēnu vidū populāro spēli “Izaicinājumi”. Piknika laikā piedalījāmies jautrā atrakcijā, kur mūzikas pavadījumā tika padots pa apli maiss ar drēbēm. Rezultātā visi bijām apģērbušies dažnedažādos tērpos. Paši skolēni atzīst, ka viņi esot šajā piknikā jautri pavadījuši laiku un daudz smējušies,” ar smaidu atceras skolēni.

Klāt jau skolas mācību gada noslēgums ar pasākumu “Talantu festivāls”. Pirms pasākuma, daži pašpārvaldes dalībnieki devās uz pļavām pēc lauku ziediem, lai varētu vasarīgi izrotāt skolas zāli ar margrietiņām, lupīnām, bērzu un ozolu zariem. Paldies par atsaucību zāles rotāšanā – Laumai, Rendijai, Lienei, Paulai, Lailai un Jānim!

“Talantu festivāls” Trikātas pamatskolā norisinās jau vairākus gadus, taču skolēniem nekad netrūkst ideju jauniem priekšnesumiem. “Šogad arī skolēnu pašpārvaldes dalībnieki bija radoši un vēlējās uzstāties ar kaut ko nebijušu – modes skati. Skolēni drosmīgi demonstrēja dažādus tērpus. Šī ideja bija ļoti spontāna un izdomāta tikai vienu dienu pirms pasākuma, bet viss bija izdevies kā plānots,” atzīst paši skolēni.

Izvērtējot pašpārvaldes darbu, skolēni atzina, ka mācību gada laikā vēlējušies lielāku atbalstu pilnīgi no visiem dalībniekiem un arī lielāku saliedētību. Vairums skolēnu secinājuši, ka visi pasākumi bija izdevušies lieliski un noteikti dažus no tiem ieviesīs par ikgadēju skolas tradīciju.

Šajā mācību gadā pašpārvaldes dalībnieki sapulcējās kopā uz pārrunām vismaz 2 reizes mēnesī, kurās izteica savus priekšlikumus, diskutēja par aktualitātēm skolas dzīvē un izvērtēja pasākumus.

Lai jauka un saulaina vasara! Tiksimies nākamajā mācību gadā!

Skolēnu izvērtējumus apkopoja:

Trikātas pamatskolas direktores vietniece Inga Boškina