2017./2018. mācību gada izskaņa Trikātas pamatskolā

Kas ir talants? Prasme saskatīt to, ko nesaskata citi, sadzirdēt to, ko nesadzird citi, saprast to, ko nesaprot citi. Kā rodas šī prasme? Kas ir tā avots? Tās avots ir cilvēka spēja brīnīties; brīnīties par lapas formu, debesu krāsu, bites lidojumu… Dzīve visapkārt cilvēkam ir brīnišķīga. (S. Obrazcovs)

2017./2018. mācību gads Trikātas pamatskolā izskanēja ar ļoti sirsnīgu un emocionālu pasākumu “Talantu festivāls”. Tajā savas prasmes un talantus atklāja gan klases kolektīvi, gan dažāda vecuma skolēnu interešu grupas un individuālie izpildītāji, gan interešu pulciņu dalībnieki, pat vecāki un skolotājas.

Pirms pasākuma skolas gaitenī bija kā Dziesmu un Deju svētkos, jo tas bija piepildīts ar dalībniekiem tautastērpos. Īpašu atmosfēru zālē arī radīja skaistās lauku ziedu kompozīcijas vāzēs.

Negaidītu pārsteigumu festivālā sagādāja 1. un 2. klases priekšnesums, kurā deju “Lēni augu pie māmiņas” dejoja visi skolēni kopā ar vecākiem, vecvecākiem un audzinātājām. Deju iestudēja deju skolotāja Evita Kaķīte-Brasa.

Neredzētus brīnumus rādīja un lielas ovācijas izpelnījās 3. klases skolnieks Rodrigo Brencis ar asistentu klasesbiedru Augustu Zundānu. Viņi ar pašgatavotiem materiāliem veidoja lielus ziepju burbuļus. Tie bija pat līdz 2 metrus gari. Savukārt 3. klases skolniece Samanta Sjarki bija sacerējusi dziesmu un izveidojusi uzvedumu “Lāča mātes bērniņš”, tā izpildījumā iesaistījās visas klases meitenes.

Varēja vērot vēl skolā nebijušu priekšnesumu – modes skati. Skolēnu pašpārvaldes pārstāvji demonstrēja dažādus tērpus, katru modeli raksturojot.

“Talantu festivāla” priekšnesumi bija dažādi, un katrs no dalībniekiem bija padomājis gan par tērpu, gan kvalitatīvu izpildījumu. Mūsdienīgu deju ritmos dejoja gan 8. klases skolēni, gan deju un ritmikas pulciņa dalībnieki. 6. klases skolēni paši bija režisējuši un iestudējuši nelielu muzikāli teatralizētu uzvedumu populārās dziesmas “Baby Shark” pavadījumā.

Teātra pulciņa iestudējumā skatītāji sekoja līdzi zaķu ģimenes piedzīvojumiem izrādē “Zaķīša pirtiņa”. Piemērotus tērpus šim uzvedumam adīja, šuva un līmēja pulciņa vadītāja Ilze Dauvarte.

5. klases skolnieks Reinis Kristers Ķīsis uzstājās ar saksofona spēli, bet 6. klases skolniece Elīza Evelīna Pētersone izpildīja Imanta Kalniņa “Buramdziesmiņu”. Pulciņa skolotājas Lailas Legzdiņas pavadījumā skanīgas dziesmas dziedāja arī skolas ansambļa 1.-3. klases meitenes.

Trikātas pagasta amatieru teātris TATS kuplināja “Talantu festivālu” ar H. Paukša izrādi “Apsveikuma runa”, bet dziedošās sākumskolas skolotājas – Ligita Garsele, Rita Puķīte, Solvita Strautiņa, Lida Sīpola un Laila Legzdiņa – ar “Dziesma par Rozīti”.

Pasākuma noslēgumā skolas vadība pasniedza atzinības un pateicības skolēniem par labiem un teicamiem mācību un augstiem sporta sasniegumiem, skolēnu pašpārvaldes dalībniekiem par aktīvu darbu darbojoties Skolēnu pašpārvaldē, skolēnu vecākiem par veiksmīgu sadarbību un atbalsta sniegšanu dažādos jautājumos un skolotājiem un skolas darbiniekiem par veiksmīgi aizvadītu mācību gadu.

Liels paldies tiem skolotājiem, kuri ieguldīja darbu priekšnesumu sagatavošanā!

Paldies arī skolēnu pašpārvaldes dalībniekiem un skolas darbiniecei Valdai Pētersonei par zāles dekorēšanu pasākumam!

Informāciju sagatavoja:

Trikātas pamatskolas direktores vietniece Inga Boškina